alexa IW500917 | Spitfire | Big Pilot’s Watch | IWC | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Big Pilot’s Watch Spitfire (ref. IW500917)

iwclogo.png

Aynı anda pek çok farklı markanın tanıttığı modeller sayesinde saat almanağına Pilot Saatleri Yılı olarak geçen 2016 senesi, bu tarz modellerden hoşlanan saat tutkunları için de unutulmaz bir yıl oldu. Pilot saatleri konseptinin vazgeçilmez isimlerinden IWC de SIHH 2016 bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunduğu yeni ürün grubuyla seneye damgasını vuran marka olmayı başardı. Yenilenen Big Pilot koleksiyonu içerisinde yer alan Spitfire serisinin 18K pembe altın kasasıyla dikkatleri üzerine toplayan üyesi Ref. IW500917 modeli sizlerle...

iwc-big-pilot-s-watch-iw500917.jpg

İncelememize konu IWC Big Pilot Spitfire modeli, 18K masif pembe altından yapılmış bir kasa ile sunuluyor. 46mm çapa sahip kasa 16mm’lik kalınlığın da etkisiyle oldukça heybetli duruyor. Neredeyse tamamı mat tarzda tasarlanmış yüzey formu ve antrasit tonundaki enfes kadranıyla dikkatleri üzerine toplayan saatin, ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam yer alıyor. 60M su geçirmezlik değerine sahip kasanın sağ tarafında bir pilot saati klasiği olan kubbe formundaki ayar tepesi görev yapıyor. Kasa ve tepe gibi 18K masif pembe altından yapılmış arka kapak ise, üzerinde yer alan ikonik savaş uçağı Spitfire işlemesiyle övgüyü hak ediyor.

iwc-big-pilot-s-watch-iw500917-3-.jpg iwc-big-pilot-s-watch-iw500917-4-.jpg

Antrasit renginde ve güneş ışını yüzey formunda hazırlanmış kadran tek kelimeyle mükemmel duruyor. 18K pembe altın kasa ile uyumlu tasarlanan akrep, yelkovan ve saniye kolunun eşlik ettiği kadranda, yine pilot saatlerinin vazgeçilmez detaylarından Arabik numeratör indeksler ve saat 12 noktasına yerleştirilen üçgen bulunuyor. Tarih fonksiyonu saat 6 noktasına konumlandırılan pencereden okunabilirken, güç rezervi ise saat 3 noktasında yer alan alt kadran şeklindeki indikatörden izlenebiliyor.

iwc-big-pilot-s-watch-iw500917-5-.jpg iwc-big-pilot-s-watch-iw500917-1-.jpg

Yeni Spitfire modelinin kalbinde markanın kendi üretimi ve tasarımı olan Caliber Ref. 51111 görev yapıyor. 21600vph hızında çalışan otomatik kurgulu mekanizma, tam kurulumda sağladığı 7 günlük güç rezerviyle göz dolduruyor. Markanın patentli Pellaton kurgu sistemini taşıyan kalibre, hassasiyet konusunda da fevkalade başarılı değerler sunuyor.

iwc-big-pilot-s-watch-iw500917-6-.jpg

IWC Big Pilot’s Watch Spitfire modelinin üzerinde firmanın yakın zamanda tanıttığı farklı modellerden hatırladığımız Santoni marka bir kayış yer alıyor. Kahverengi dana derisi kayışın üzerinde kontrast dikişler yer alırken iç kısmında ise turuncu renkte astar göze çarpıyor. Saatin genel havasıyla uyumlu bir komposizyon çizen kayışın ucunda ise, IWC pilot modellerlinden aşina olduğumuz tasarımıyla 18K pembe altından üretilmiş katlanır klips yer alıyor.

iwc-big-pilot-s-watch-iw500917-7-.jpg

iwc-big-pilot-s-watch-iw500917-8-.jpg iwc-big-pilot-s-watch-iw500917-9-.jpg

Benzer İncelemeler