alexa iw356601 | iw356602 | Da Vinci | IWC | SIHH 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Da Vinci Automatic 40mm (Time Only)

iwclogo.png

Uzun bir aradan sonra ilk defa kapsamlı bir güncelleme geçiren Da Vinci Koleksiyonu, seride görmeye alışık olduğumuz komplikasyonlu modeller kadar, zarif hatlarıyla beğeni toplayan giriş seviye versiyonuyla da SIHH 2017’nin en çok konuşulan saatleri arasında yerini aldı.

iwc-da-vinci-automatic-iw356601-1.jpg

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere Da Vinci Koleksiyonu, IWC’nin bu seneki odak ürün grubu olarak karşımıza çıktı. Erkek modellerinde özellikle komplikasyonlu versiyonlar ile büyük beğeni toplayan yeni koleksiyon, sade ancak hem şık hem de işlevsel kadın modelleriyle de oldukça başarılı tepkiler aldı. Yeni yüzünü SIHH 2017 bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunan koleksiyonun içerisinde dikkat çeken modellerden biri de IWC Da Vinci Automatic 40mm oldu.

iwc-da-vinci-automatic-iw356602-2.jpg

Paslanmaz çelikten yapılmış 40mm çapındaki klasik kasa formuyla 1990lar’ın popüler modeli Da Vinci SL ile benzerlik gösteren detaylar sunan model zarif ve mütevazı tasarımıyla takdir topladı. Klasik elbise saati tarzına daha yakın duran tasarımıyla oldukça versatil bir kullanım vadeden modelin gümüş ve gri olmak üzere iki kadran seçeneği yer alıyor.

iwc-da-vinci-automatic-iw356601-2.jpg

Çelik bilezik veya deri kayış seçenekleriyle saatseverlerin beğenisine sunulan modeller, kasaya sonradan eklenmiş gibi duran boynuz tasarımıyla modern Da Vinci Koleksiyonu’nun DNA’sını başarıyla taşıyor.

iwc-da-vinci-automatic-iw356602.jpg

IWC Da Vinci Automatic 40mm modelinin içerisinde Caliber Ref.35111 görev yapıyor. Giriş seviye İsviçre saatlerinde son zamanlarda çok sık gördüğümüz Sellita Caliber Ref. SW300 tabanlı otomatik mekanizma, modelin muhtemel uygun fiyatına kavuşmasını sağlayan en önemli özelliklerden biri olarak görünüyor.

Benzer İncelemeler