alexa IW328101 | Laureus Sport for Good | Pilot’s Watch | IWC | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Pilot’s Watch Automatic Edition “Laureus Sport for Good” (Ref. IW328101)

IWC, 2006 yılından günümüze uzanan “Laureus Sport for Good” temalı saatlerine bir yenisini ekledi. “Laureus Sport for Good” serisinin 15. üyesi olanyeni model, mavi seramik kasasıyla öne çıkıyor.

iw328101-iwc-pilot-s-watch-automatic-edition-laureus-sport-for-good-1.jpg

IWC, 2006 yılına kadar uzanan bir gelenekle, Laureus Sport for Good'un “çocukların ve gençlerin hayatlarını dönüştürmek ve şiddeti sona erdirmek için sporu kullanma” misyonunu destekleyen hayırsever çabalarına tasarladığı özel üretim saatlerle katkı sağlıyor. Bu yıl serinin 15. üyesini saat severlerin beğenisine sunan marka, bu özel okazyonu taçlandırmak için modelin sadece kadranını değil kasasını da mavi renkte üretiyor.

iw328101-iwc-pilot-s-watch-automatic-edition-laureus-sport-for-good-2.jpg

41mm büyüklüğündeki kasanın derin mavi rengi, toz haline getirilmiş zirkonyum oksidin diğer metalik oksitlerle karıştırıldığı ve ardından karışımın şekillendirilip bir fırında sinterlendiği karmaşık bir üretim sürecinde elde ediliyor. 11.4mm kalınlığındaki kasanın ön yüzünde çift taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam yer alıyor. Kasanım arka yüzünde ise, IWC ve “Laureus Sport for Good” iş birliği ile düzenlenen yarışmayı kazanan 12 yaşındaki Melissa Mejia Castilla'nın imzasını taşıyan illüstrasyon bulunuyor. Kilitli kurma kolu ile donatılan kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

iw328101-iwc-pilot-s-watch-automatic-edition-laureus-sport-for-good-3.jpg

Yeni modele, “Laureus Sport for Good” ile özdeşleşen mavi tonda bir kadran eşlik ediyor. Büyük rakam indekslerin ve kılıç tarzı kolların görev yaptığı kadranın saat 3 konumunda tarih penceresi yer alıyor.

iw328101-iwc-pilot-s-watch-automatic-edition-laureus-sport-for-good-4.jpg

Model gücünü, Caliber 32111 mekanizmadan alıyor. Otomatik mekanizma, özel tulumba sistemi sayesinde 5 gün/120 saat güç rezerv süresi sunuyor.

iw328101-iwc-pilot-s-watch-automatic-edition-laureus-sport-for-good-5.jpg

Sadece 750 adet ile sınırlı üretilen model, tekstil eklemeli mavi kauçuk kayış ile satışa sunuluyor.

iw328101-iwc-pilot-s-watch-automatic-edition-laureus-sport-for-good-6.jpg

Benzer İncelemeler