alexa IWC | Pilot’s Watch | Chronograph 41 | Ref. IW388110
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Pilot’s Watch Chronograph 41 Ref. IW388110

IWC, Pilot’s Watch Chronograph 41 model ailesini lüks saatçiliğin iki önemli detayı altın ve yeşil tema ile bir araya getiriyor.

Ünlü markanın bu senenin yeniliklerine dair en önemli çıkışı, ünlü saat tasarımcısı Gerald Genta’nın hünerli ellerinde hayat bulan Ingenieur modelinin yenilenmiş yüzü oldu. Dört farklı referans ile IWC ürün grubuna eklenen yeni koleksiyon, modern dokunuşlarla zenginleştirilmiş retro tasarımı ile büyük ilgi topladı.

iwc-pilots-watch-chronograph-41-3.jpg

Tabi markanın yenilikleri sadece Ingenieur’un yeniden saat dünyasında yerini alması ile sınırlı kalmadı. IWC, bir nevi markayla özdeşleşen Pilot’s Watch koleksiyonuna da farklı modeller eklemeye devam etti. Bu yeniliklere dair en son model ise, markanın Pilot’s Watch Chronograph 41 ürün grubunda yerini aldı. Ateşi hiç sönmeyecek gibi duran yeşil renk teması ile bezenen yeni model, koleksiyonda ilk defa altın bir kasa ile sunuluyor.

iwc-pilots-watch-chronograph-41-4.jpg

Yeni model, 41mm çapında ve 14.5mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Geçmiş Pilot’s Watch Chronograph 41 modellerinden hatırladığımız kasa tasarımsal manada bir yenilik sunmasa da, ürün grubunda bir ilk olarak, 18K 5N altın alaşımından üretiliyor. Modeli bir anda tool watch karakterinden lüks spor kronograf havasına sokan altın kasanın ön ve arka yüzünde, çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Ön tarafta bulunan yansıma önleyici uygulanmış bombeli safir kristal cam, ani basınç değişikliklerinden etkilenmeyecek şekilde tasarlanmış formuyla modelin pilot saati temasının altını çiziyor. 100 metre su geçirmezlik sunan kasaya, IWC imzalı ve kilitli kurma kolu eşlik ediyor.

iwc-pilots-watch-chronograph-41-1.jpg

Şık modele dair bir diğer yenilik de kadran kısmında karşımıza çıkıyor. Güneş ışını formlu yeşil kadran, büyük baskı indekslere ve altın kaplama kollara ev sahipliği yapıyor. Kronograf fonksiyonun yanında gün ve tarih özelliklerine de yer veren kadranda kullanılan Super-LumiNOVA sayesinde, hemen her ortamda yeterli okunabilirlik sağlanıyor. Plak yüzeyini andıran yivli kronograf alt kadranları ise, renk paletinde bir değişikliğe gerek kalmadan, hızlıca okunabilmelerine yetecek kontrastı sunuyor. 

iwc-pilots-watch-chronograph-41-7.jpg

IWC Pilot’s Watch Chronograph 41 Ref: IW388110 gücünü, marka bünyesinde tasarlanıp üretilen, Calibre 69385 mekanizmadan alıyor. Kolon çark koordinatörlü kronograf özelliğinin yanı sıra gün ve tarih göstergelerine de yer veren otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 46 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

iwc-pilots-watch-chronograph-41-5.jpg

Yeni model, genel temaya uygun tasarlanmış, yeşil kauçuk kayış/18K 5N altın toka kombinasyonuyla geliyor. Markanın patentli kolay kayış değiştirme özelliği "EasX-CHANGE" uyumlu kayış, herhangi bir aparata gerek kalmaksızın, saniyeler içinde sökülüp takılabiliyor. Standart (limitli üretim değil) koleksiyona eklenen model, CHF 20,000 (vergiler hariç) liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

iwc-pilots-watch-chronograph-41-6.jpg

Benzer İncelemeler