alexa IWC | Pilot’s Watch | Chronograph | 41 | TOP GUN | Desert
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Pilot’s Watch Chronograph 41 TOP GUN Mojave Desert

IWC, Pilot’s Watch Chronograph 41 TOP GUN model ailesini, son zamanların en ilginç renk paletlerinden biri kabul edilen Mojave Desert temasına uyarladığı yeni modelini duyurdu.

iwc-pilots-watch-chronograph-41-top-gun-mojave-desert-3.jpg

Günümüzde klasik pilot saatleri denildiğinde ilk akla gelen isim olan IWC, geniş ürün grubuna yeni referanslar eklemeye devam ediyor. Tema olarak klasik olmakla birlikte markanın zengin geçmişini ve tecrübesini alternatif malzemelere ve daha önce denenmemiş renklerle yorumlayan IWC Tasarım Ekibi, konseptin modern zamanlarla olan kusursuz buluşmasını gözler önüne seriyor.

iwc-pilots-watch-chronograph-41-top-gun-mojave-desert-2.jpg

Ekibe eklenen yeni model, 41.9mm çapında ve 15.5mm yüksekliğinde tasarlanmış, modern Pilot’s Watch Chronograph 41 TOP GUN tarzı kasa ile geliyor. Mojave Desert konseptine uygun şekilde kum beji tonunda seramikten üretilen sportif kasaya, çelik kurma kolu ve çelik kronograf butonları eşlik ediyor. 100m su geçirmezlik değeri ile spor-kronograf bir model için gereken su direncini de sağlayan kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip kristal cam bulunuyor. İlginç rengiyle kendini bilekte zahmetsizce belli eden kasanın arka yüzünde ise, üzerinde Top Gun gravürü bulunan, ultra-hafif titanyum kapak görev yapıyor.

iwc-pilots-watch-chronograph-41-top-gun-mojave-desert-1.jpg

Yeni modele, benzer renk temasına sahip modellerden de aşina olduğumuz, kahverengi kadran eşlik ediyor. Kum beji Super-LumiNOVA dolgulu indeksler ve kollar, temayla uyumlu bir duruş sergiliyor. Tri-Compax kronograf dizilimli kadranda gün ve tarih göstergeleri de yer alıyor.

iwc-pilots-watch-chronograph-41-top-gun-mojave-desert-4.jpg

Yeni model gücünü, markanın tescilli mekanizması, Calibre IWC 69380’den alıyor. 33-taşlı otomatik mekanizma, zaman tutma fonksiyonun yanı sıra kolon çarklı kronograf, gün ve tarih özelliklerine de ev sahipliği yapıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda 46 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

iwc-pilots-watch-chronograph-41-top-gun-mojave-desert-5.jpg

Renk paleti ile öne çıkan modele, kumaş astarlı, bej kauçuk kayış eşlik ediyor. Şık modeli bileğe, IWC imzalı titanyum toka sabitliyor. 

iwc-pilots-watch-chronograph-41-top-gun-mojave-desert-6.jpg

Benzer İncelemeler