alexa IW377903 | Mercedes-AMG | Chronograph Edition | Pilot’s Watch | IWC | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Pilot’s Watch Chronograph Edition “AMG” (Ref. IW377903)

IWC, uzun soluklu marka ortağı Mercedes-AMG ile birlikte tasarladığı yeni IWC Pilot’s Watch Chronograph Edition “AMG” modelini tanıttı.

iw377903-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-amg-1.jpg

IWC ve Mercedes-AMG, performans mühendisliği ilkesine dayanan 17 yıllık marka ortaklıkları ile, her iki sektöründe en uzun soluklu iş birlikteliklerinden birine ev sahipliği yapıyor. 2013 yılından bu yana Mercedes-AMG Petronas Formula ekibini destekleyen ünlü marka, başarılı pilot Lewis Hamilton ve IWC Big Pilot ile birçok podyum zaferinde de yer almıştı. İki marka, IWC’nin yakın zamanda tanıttığı Pilot’s Watch Chronograph modelini temel alan yeni bir versiyonlar bir kez daha saat ve motorsporları tutkunlarını karşısına çıkıyor.

Yeni model, 43mm çapında ve 14.9mm yüksekliğinde tasarlanmış, modern bir kasa ile geliyor. Şık kasanın yapımında ise Mercedes-AMG otomobillerinde de sıkça faydalanılan, ultra-hafif titanyum alaşım kullanılıyor. Kasanın ön tarafında, yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam, arka tarafında ise, üzerinde AMG logosu yer alan karartılmış safir kristal cam bölmeli titanyum arka kapak görev yapıyor. Kasada kullanılan camlar sadece çiziklere değil, ani basınç değişimlerine de dayanabilecek şekilde üretiliyor. AMG‘nin sembol renklerinden Selenite Grey Magno tonundan ilham alınarak mat yüzey formuyla tasarlanan kasa, vidalı kurma kolunun da yardımıyla, 60 metreye kadar su geçirmiyor.

iw377903-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-amg-3.jpg iw377903-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-amg-2.jpg

Modelin kadranında da yine Mercedes-AMG tarafından kullanılan karbon malzeme yer alıyor. Büyük rakam indekslere, kalın kollara ve metalik gri kronograf sayaçlarına ev sahipliği yapan kadran, Super-LumiNOVA fosfor dolgusu sayesinde hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik sunuyor.

iw377903-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-amg-4.jpg

Yeni modelin içerisinde, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber 69385 görev yapıyor. Otomatik mekanizma, zaman tutma ve Tri-Compax kronograf özelliklerinin yanı sıra gün ve tarih fonksiyonlarına da ev sahipliği yapıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulunda 46 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

iw377903-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-amg-5.jpg

IWC Pilot’s Watch Chronograph Edition “AMG”, kadranda kullanılan karbon malzemenin karakteristik deseni ile uyumlu tasarlanmış, siyah dana deri kayış ile geliyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 9,900.

iw377903-iwc-pilot-s-watch-chronograph-edition-amg-6.jpg

Benzer İncelemeler