alexa IWC | Portofino | Complete | Calendar | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Portofino Complete Calendar

Schaffhausen merkezli köklü marka, klasikler arasına giren Portofino ürün grubunu yine klasikleşmiş bir komplikasyon ile genişletiyor.

iwc-portofino-complete-calendar-1.jpg

İlk tanıtıldığı 80li yıllardan bu yana IWC’nin en klasik ürün grubu kabul edilen Portofino, yeni versiyonunda en az modelin kendisi kadar klasik diyebileceğimiz Complete Calendar (komple takvim) fonksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Zarif model, 18K 5N pembe altın ve paslanmaz çelik seçenekleri bulunan kasa ile geliyor. 41mm çapında ve 11.8mm yüksekliğinde tasarlanan kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar görev yapıyor IWC imzalı kurma kolu ve vidalı arka kapak ile tamamlanan kasa, 50 metreye kadar su basıncına dayanım sağlıyor.

iwc-portofino-complete-calendar-2.jpg

Yeni model ailesi, gümüş zeminli bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Bileşenlerin kasa malzemesi ile uyumlu üretildiği kadranların saat 6 hizasında ay ve ayın günlerini gösteren disklerine yer veren alt kadran bulunuyor. Saat 12 hizasında bulunan alt kadrandan ise ay fazı ve haftanın günleri takip ediliyor. 

iwc-portofino-complete-calendar-3.jpg

Şık modeller, ValFleurier imzası taşıyan IWC Calibre 32150 ile hayat buluyor. Silikon balans çarkı ve maşa ile donatılan otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda sunduğu 72 saat/3 gün güç rezerv süresi ile öne çıkıyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan zevkle izlenebilen mekanizma, 31 çeken her ay için ayar gerektiriyor olmasının yanında oldukça pratik ve kullanıcı dostu bir özellik olan komple takvim komplikasyonuna da ev sahipliği yapıyor.

iwc-portofino-complete-calendar-4.jpg

Nisan 2023 itibarıyla satış noktalarına ulaşması planlanan modellere dair referans, özellik ve fiyat bilgisi ise şu şekilde;

iwc-portofino-complete-calendar-5.jpg

IW359001 – çelik – lacivert deri kayış – CHF 10,500

iwc-portofino-complete-calendar-6.jpg

IW359002 – 18K 5N pembe altın – kahverengi deri kayış – CHF 20,500

Benzer İncelemeler