alexa IWC | Portugieser | Automatic 40 | Somon Kadran
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Portugieser Automatic 40 Somon Kadran (Ref. IW358313)

IWC Schaffhausen, Portugieser Automatic 40 modelinin paslanmaz çelik kasa ve somon rengi kadranla donatılmış yeni bir versiyonunu beğeniye sunuyor. 

2020 yılında koleksiyona katılan Portugieser Automatic 40, 1930’ların sonunda çıkan ilk Portugieser saatinin zamansız tasarımını 40 milimetre çapında kompakt ve kullanımı rahat kasayla günümüze taşıyan bir model. Yeni versiyon 60 saatlik güç rezervine sahip IWC üretimi Caliber 82200 mekanizmasıyla çalışıyor.

iwc-portugieser-automatic-40-somon-kadran-1.jpg

1930’ların sonunda IWC’nin Reference 325 modeliyle hayata geçirdiği tasarım, o tarihten itibaren bir klasiğe dönüşerek Portugieser ailesinin ortak özelliği haline geliyor. Karakteristik dakika ölçeği ve saat 6 konumundaki saniye alt kadranı iyi düzenlenmiş, net ve açık kadran tasarımının vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor. Portugieser Automatic 40 modelinin zamana meydan okuyan tasarımı, çapı 40 milimetre olan, şık ve ergonomik kasayla taçlanıyor.

iwc-portugieser-automatic-40-somon-kadran-2.jpg

Portugieser Automatic 40 modelinin yeni versiyonunda (Ref. IW358313) paslanmaz çelik kasanın yanı sıra rodyum kaplama saat kolları ve saat imleri dikkat çekiyor. Ancak en çarpıcı detay, saatin somon rengi kadranı olarak karşımıza çıkıyor. Somon rengi, boyutu küçülen Portugieser tasarımı ve rafine güneş ışını deseni sayesinde, kadranda tüm zarafetiyle sergileniyor. Kelebek katlanır tokayla tamamlanan siyah timsah derisi kayış da kadran rengiyle son derece uyumlu bir görüntü sunuyor.

iwc-portugieser-automatic-40-somon-kadran-3.jpg

Saatin kalbinde IWC üretimi Caliber 82200 mekanizma yatıyor. Bu sağlam ve dakik otomatik mekanizma 1950’lerden beri IWC’nin eski teknik müdürü Albert Pellaton’un geliştirdiği kurma sistemine ev sahipliği yapıyor. Mekanizma, rotorun her iki yöndeki hareketlerini kullanarak 60 saatlik güç rezervi biriktiriyor. Ayrıca zirkonyum oksit seramikten yapılan bileşenleri sayesinde zamanın aşındırıcı etkisine de meydan okuyor.

iwc-portugieser-automatic-40-somon-kadran-4.jpg

Portugieser Automatic 40 modelinin, Nisan ayından itibaren IWC butikleri, yetkili satıcılar ve IWC.com adresinde satılığa çıkması planlanıyor. Saatin My IWC bakım programına kaydedilerek iki yıllık standart Uluslararası Sınırlı Garanti süresi, 8 yıla kadar uzatılabiliyor.

Benzer İncelemeler