alexa IWC 2024 Yenilikler | Watches and Wonders 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Portugieser Chronograph – Yeni Modeller

IWC Schaffhausen, Portugieser Chronograph'ın üç yeni versiyonunu Watches and Wonders 2024'te görücüye çıkarıyor. 

iwc-portugieser-chronograph-new-models-6.jpg

Yeni modellerin kadranları, gündüz ve gecenin sürekli döngüsünden ilham alan Horizon mavisi, Obsidian ve Dune tonlarında geliyor.

iwc-portugieser-chronograph-new-models-7.jpg

İlk model, Horizon mavisi kadranı 18 ayar beyaz altın kasa ve mavi dana derisi kayışla birleştiriyor. İkincisinde ise Obsidian kadran, 18 ayar 5N altın kasa ve siyah timsah derisi kayış bulunuyor. Son olarak üçüncü versiyonda Dune renginde kadran, paslanmaz çelik kasa ve siyah timsah derisi kayış yer alıyor. Bu modeller, hassasiyet ve dayanıklılık için klasik kolon çarkı mekanizmasıyla tasarlanmış sağlam bir mekanik kronograf mekanizma olan IWC üretimi 69355 kalibre ile çalışıyor.

iwc-portugieser-chronograph-new-models-8.jpg

Portugieser Chronograph, 1998'deki başlangıcından bu yana koleksiyonda sportif zarafeti temsil ediyor. Dikkate değer tasarım öğeleri arasında, kolay okunabilmesi için dikey olarak hizalanmış alt kadranlar yer alıyor; kronografın dakikası saat 12'ye ve küçük saniye göstergesi ise saat 6'da bulunuyor. İç flanş, hassas zaman işleyişi için çeyrek saniyelik bir ölçekle geliyor. Yeni versiyonlar, pirinç plakalara 15 kata kadar lakenin titizlikle uygulanmasını içeren ve çarpıcı bir üç boyutlu etki yaratan karmaşık bir şekilde hazırlanmış kadranlara ev sahipliği yapıyor.

iwc-portugieser-chronograph-new-models-9.jpg

Her kadran 60'tan fazla üretim adımından geçiyor ve bu da işçilik açısından önemli bir zorluk teşkil ediyor. Horizon mavisi modeli, parlatılmış ve fırçalanmış 18 karat beyaz altın kasa, rodyum kaplama kollar, aplik indeksler ve degrade açık mavi dana derisi kayışla tamamlanan, öğleden sonra gökyüzünü anımsatan açık mavi bir renk teması sunuyor. Buna karşılık, 18 ayar 5N altın kasa, altın kaplama kollar ve apliklerle indekslerle eşleştirilen Obsidian siyahı kadran, yıldızlarla süslenmiş gece gökyüzünün derinliğini çağrıştırıyor. Paslanmaz çelik kasa, altın kaplama kollar ve yine aplik indekslerle birleştirilen Dune kadran versiyonu, altın indeksler için süzülen bir etki yaratan lake kaplamayla gün batımının havasını yansıtıyor.

iwc-portugieser-chronograph-new-models-10.jpg

Gücünü IWC üretimi 69355 kalibreden alan Portugieser Chronograph, kronograf fonksiyonunun hassas kontrolü için kolon çarkı mekanizmasıyla güvenilirliği garantiliyor. Dikey alt kadran düzeni, Portugieser koleksiyonunun zamansız zarafet özelliğini koruyarak okunabilirliği maksimize ediyor.

iwc-portugieser-chronograph-new-models-11.jpg

Benzer İncelemeler