alexa IWC 2024 Yenilikler | Watches and Wonders 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Portugieser Hand-Wound Tourbillon Day & Night

IWC Schaffhausen, 18 karatlık Armor Gold® kasayı Obsidian lake kadran, altın kaplama kollar ve aplik indekslerle birleştirerek Portugieser Hand-Wound Tourbillon Day & Night'ı Watches and Wonders 2024’te görücüye çıkarıyor.

iwc-portugieser-hand-wound-tourbillon-day-night-6.jpg

Saat 6 yönünde, yalnızca 0,675 gram ağırlığında, özenle işlenmiş 56 parçadan oluşan uçan dakika tourbillonunu öne çıkaran bu saat, yenilikçi bir gündüz ve gece göstergesine de ev sahipliği yapıyor.

iwc-portugieser-hand-wound-tourbillon-day-night-7.jpg iwc-portugieser-hand-wound-tourbillon-day-night-8.jpg

Hem kadrandan hem de mekanizma tarafından görülebilen, gece ve gündüzün sonsuz döngüsünü simgeleyen küçük bir küre, kendi ekseni etrafında dönerek görsel bir şölen sunuyor. Altın kaplama bileşenlere sahip elden kurmalı IWC üretimi 81925 kalibre, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan hayranlıkla izleniyor.

iwc-portugieser-hand-wound-tourbillon-day-night-4.jpg

Portugieser koleksiyonu yalnızca saf ve zamanın ötesinde bir tasarım sunmakla kalmıyor, aynı zamanda IWC Schaffhausen'in kaliteli saat yapımcılığındaki uzmanlığını da sergiliyor. Yıllar geçtikçe İsviçreli lüks saat üreticisi, sonsuz takvimlerden tourbillonlara ve astronomik göstergelere kadar yüksek komplikasyona sahip çeşitli Portugieser saatlerini piyasaya sürmesiyle ürün grubuna verdiği önemin altını çiziyor. Portugieser Hand-Wound Tourbillon Day & Night, parlak 18 karatlık Armor Gold® kasası ve Obsidian siyah kadranı ile uyumlu Santoni'nin kavisli siyah timsah derisi kayışıyla bu mirasın bir örneğini oluşturuyor.

iwc-portugieser-hand-wound-tourbillon-day-night-9.jpg

Saat yapımcılığının en karmaşık komplikasyonlarından biri olan uçan dakika tourbillonu, yerçekiminin salınım sistemi üzerindeki etkisini azaltarak dakikliği arttırmayı sağlıyor. Saat 9 pozisyonundaki küçük gezegen biçimindeki benzersiz 24 saat göstergesi, saate farklı bir şıklık katıyor. Her 24 saatte bir kendi ekseni etrafında dönen küre, gece mi gündüz mü olduğunu göstererek döngünün büyüleyici bir görselliğini sunuyor.

iwc-portugieser-hand-wound-tourbillon-day-night-10.jpg

Eski saat ustası stajyeri Loris Spitzer tarafından tasarlanan bu yenilikçi konsept, IWC'nin merak ve yeniliğe olan bağlılığının altını çiziyor. Yeni geliştirilen IWC üretimi 81925 kalibreye entegre edilen gündüz ve gece göstergesi hem önden hem de arkadan görülebiliyor ve meraklıların safir kristal cam bölmeli arka kapak arkası aracılığıyla dairesel Cenevre şeritleri de dahil olmak üzere mekanizmanın karmaşık ayrıntılarına hayran kalmasına olanak tanıyor.

iwc-portugieser-hand-wound-tourbillon-day-night-11.jpg

Benzer İncelemeler