alexa IWC Schaffhausen | D.H. Craig Special Edition | Portugieser | Hand Wound | Tourbillon | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Schaffhausen “D.H. Craig Special Edition” Portugieser Hand Wound Tourbillon

iwclogo.png

Yenilediği Pilot Saatleri koleksiyonuyla seneye damgasını vuran IWC, yeni modeli Portoguiser Tourbillon ile “D.H. Craig USA” boy gösterdi.

Sektörün önemli oyuncularından IWC, tek kelimeyle mükemmel olarak tanımlayabileceğim yeni bir model tanıttı. 43,2mm çapında bir kasada sunulan Portugieser Tourbillon “D.H. Craig USA”, son zamanlarda gördüğüm en güzel Tourbillon diyebilirim...

-WC-Schaffhausen-D-H-Craig-Portugieser-Hand-Wound-Tourbillon-4.jpg

Bu özel modeli Amerikalı kurucusu Florentine Ariosto Jones’a ithaf eden IWC, gerçekten çok güzel bir iş çıkartmış. Saatin mekanizması, Jones’un ünlü iş adamı ve rol modeli amcası Daniel Hastin Jones’a sunduğu mekanizmaya gönderme yapan detaylarla bezenmiş. Markanın kurulmasında sonra Daniel’in genç yeğenine hem finansal hem de stratejik anlamda destek sağlamış olması marka için önemli bir anlam taşıyor...

-WC-Schaffhausen-D-H-Craig-Portugieser-Hand-Wound-Tourbillon-1.jpg

Elden kurmalı mekanizmayla tasarlanmış saat, oldukça etkileyici detaylar sunuyor. Saate markanın kendi üretimi ve tasarımı olan Caliber Ref. 98900 hayat veriyor. Marka için önemli bir yere sahip olan Tourbillon özellikli mekanizmanın geçmişi, 1930lar’ın ortalarında ve ilk başta Avcı tipi cep saatleri için tasarlanan 9800 serisi kalibrelere kadar uzanıyor. Bu mekanizmaların modern bir versiyonu olan 98900, 21 taşlı bir tasarıma sahip. Tam kurulumda 52 saatlik güç rezervi sunan mekanizma 28800vph hızında çalışıyor. Breguet kıl zemberek sistemiyle donatılmış kalibrenin Tourbillon tarzı eşapmanı ise saat 9 noktasında yerini alıyor. Sanat eseri güzelliğine sahip mekanizmanın sadece 11mm kalınlığa sahip olduğunu da hatırlatalım.

-WC-Schaffhausen-D-H-Craig-Portugieser-Hand-Wound-Tourbillon-2.jpg

D.H. Craig Special Edition modeli, 18K masif pembe altın kasada sunuluyor. Ön yüzünde saatin retro karakterini ön plana çıkaran safir kristal cam bulunan kasaya siyah timsah derisi kayış ve yine altından yapılmış toka eşlik ediyor.

Saatin üretimi, Jones’un markayı hayata geçirdiğindeki yaşı olan, 27 adet ile sınırlandırılmış. IWC Butiklerinde ve yetkili satış noktalarında satışa sunulması planlanan saatin ABD liste fiyatı 57,000 USD olarak belirlenmiş. Kutu setinde saate özel bir pasaport kılıfı ve Jones’un Avrupa macerasını anlatan “F.A. Jones – His Life, Legacy, and Watches” kitabının yer aldığı modelin Ekim ayı içerisinde satış noktalarına ulaşması öngörülüyor.

-WC-Schaffhausen-D-H-Craig-Portugieser-Hand-Wound-Tourbillon-3.jpg

Benzer İncelemeler