alexa IWC | Pilot's Watch | Chronograph | 41 | Black Dial
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Schaffhausen Pilot's Watch Chronograph 41 Black Dial

IWC Schaffhausen, ikonik Pilot's Watch Chronograph 41 model ailesine iki yeni referans ekledi. Ortak noktaları siyah kadranları olan iki yeni model, deri ve metal bilezik kordon seçenekleri ile birbirlerinden ayrılıyor.

iwc-schaffhausen-pilots-watch-chronograph-41-black-dial-1.jpg

Saat dünyasının klasikleşmiş tasarımlarından olan analog pilot saati konseptini modern zamanlara taşıyan markaların başında gelen IWC, iki yeni model ile koleksiyonunu genişletmeye devam ediyor. Pilot saatleri konusunda endüstrinin en geniş ürün grubuna sahip olan Schaffhausen’li köklü marka, Pilot's Watch Chronograph 41 model ailesine siyah kadranlı iki yeni versiyon ekliyor.

iwc-schaffhausen-pilots-watch-chronograph-41-black-dial-2.jpg

Yeni model 41.1mm çapında ve 14.6mm yüksekliğinde tasarlanmış, modern pilot-kronograf tarzı kasa ile geliyor. Paslanmaz çelikten üretilen sportif kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı, safir kristal camlar görev yapıyor. Mat üzerine parlak detayların kullanıldığı kasaya, IWC imzalı vidalı kurma kolu ve piston tarzı kronograf butonları eşlik ediyor. Şık kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor. 

iwc-schaffhausen-pilots-watch-chronograph-41-black-dial-3.jpg

Koleksiyona yeni eklenen iki referansın ortak noktası olan kadran, mat siyah zemin üzerinde beyaz detaylara ev sahipliği yapıyor. Tri-Compax kronograf dizilimli kadran, renk paletinde kullanılan tonların yarattığı kontrastın da etkisiyle fevkalade okunabilirlik sunuyor. Kronografın yanı sıra gün ve tarih pencerelerine de yer veren kadranda kullanılan kırmızı saniye kolu ise, tasarıma renk ve hareket katan sportif bir detay olarak yerini alıyor. ,

iwc-schaffhausen-pilots-watch-chronograph-41-black-dial-4.jpg

Yeni model, Caliber 69385 mekanizma ile hayat buluyor. Markaya patentli Pawl Winding kurma sistemi ile donatılan otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 46 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Kolon çarklı entegre kronograf özelliğinin yanında gün ve tarih fonksiyonlarına da ev sahipliği yapan mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan zevkle izlenebiliyor.

iwc-schaffhausen-pilots-watch-chronograph-41-black-dial-5.jpg

Siyah dana derisi kayış/çelik toka veya beş parçalı paslanmaz çelik bilezik seçenekleri bulunan IWC Schaffhausen Pilot's Watch Chronograph 41 Black Dial, hızlı kordon değiştirme sistemi sayesinde, saniyeler içerisinde bu iki modelden birine dönüşebiliyor.

iwc-schaffhausen-pilots-watch-chronograph-41-black-dial-6.jpg

Modele dair referans ve fiyat bilgisi ise şu şekilde;

IW388111 - siyah kadran, deri kayış – 8300 EUR
IW388113 - siyah kadran, beş parçalı metal bilezik – 9300 EUR

Benzer İncelemeler