alexa IWC 2024 Yenilikler | Watches and Wonders 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Schaffhausen Portugieser Automatic 42 & Portugieser Automatic 40

IWC Schaffhausen, Watches and Wonders 2024’te yeni Portugieser Otomatik 42 ve Portugieser Otomatik 40 modellerini tanıtıyor.

iwc-schaffhausen-portugieser-automatic-42-portugieser-automatic-40-1.jpg

Yeni modeller, rafineliğini ve zarafetini artıran ince yan profilli, tamamen yeniden tasarlanmış kasa ile geliyor. Çift yüksek kenarlı safir kristal camlar, 15 kat şeffaf cila içeren titiz bir süreçten geçen, girift kaplamalı kadranların net bir görüntüsünü sağlıyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapakar ise, her ikisi de seramik bileşenlere sahip Pellaton kurma sistemlerine sahip olan 52000 ve 82000 kalibre ailelerinden in-house mekanizmaları gözler önüne seriyor. Yeni modeller, gece ve gündüzün sürekli döngüsünü simgeleyen ve Portugieser'in tasarımının zamansız cazibesini vurgulayan Horizon Blue, Obsidian ve Dune gibi kadran renkleriyle koleksiyonun yeni tasarım kodlarını simgeliyor.

iwc-schaffhausen-portugieser-automatic-42-portugieser-automatic-40-2.jpg iwc-schaffhausen-portugieser-automatic-42-portugieser-automatic-40-3.jpg

Portugieser'in kökenleri, IWC Schaffhausen'in kronometre hassasiyetine sahip, ayırt edici derecede büyük bir kol saati yaratmak için yüksek hassasiyetli bir cep saati mekanizmasını kullandığı 1930'ların sonlarına kadar uzanıyor. Portugieser, 80 yılı aşkın bir süre önce yaratılmış olmasına rağmen, basit kasa şekli, saf kadranı ve kusursuz okunabilirliğiyle karakterize edilen zamansız bir koleksiyon olmayı sürdürüyor.

iwc-schaffhausen-portugieser-automatic-42-portugieser-automatic-40-4.jpg

IWC, Portugieser saatlerini her seviyede geliştirerek yeni bir Portugieser Otomatik 42 ve Portugieser Otomatik 40 koleksiyonu sunuyor. Saatler, görsel hafifliklerini ve zarafetlerini artıran, ince yan profillerle dikkatlice yeniden işlenmiş kasalarıyla dikkat çekiyor.

iwc-schaffhausen-portugieser-automatic-42-portugieser-automatic-40-5.jpg iwc-schaffhausen-portugieser-automatic-42-portugieser-automatic-40-6.jpg

Kadranlar, güneş ışığı desenli cilalanmış veya ince kumlanmış yüzeyleri içeren karmaşık bir süreçten geçiyor ve ardından olağanüstü bir optik derinlik için 15 kat cila uygulaması yapılıyor. Üç boyutlu etki, titiz baskı teknikleriyle vurgulanarak derinlik ve incelik yayan kadranları ortaya çıkarıyor.

iwc-schaffhausen-portugieser-automatic-42-portugieser-automatic-40-7.jpg

Portugieser Otomatik 42, 2000 yılındaki orijinal Portugieser Otomatik modelinin DNA'sını koruyor; saat 3 konumunda güç rezervi göstergesi ve saat 9 konumunda küçük saniye bulunan dengeli bir kadran tasarımı sunuyor. Farklı zevk ve tercihlere hitap eden modeller, muhtelif malzeme ve kadran renkleriyle sunuluyor. Yeni modeller, manyetik alanlara karşı geliştirilmiş eşapman ve yedi günlük güç rezervi sunan, IWC üretimi 52011 kalibre ile güçlendiriliyor.

iwc-schaffhausen-portugieser-automatic-42-portugieser-automatic-40-8.jpg

cÖte yandan, Portugieser Otomatik 40, Portugieser tasarımının özünü daha kompakt 40 milimetrelik kasa boyutunda somutlaştırıyor ve 1939'daki ilk Portugieser referansına saygı duruşunda bulunuyor. Bu modeller, IWC tarafından üretilen ve güç rezervi 60 saat olan 82200 kalibre ile geliyor.

Benzer İncelemeler