alexa IW515301 | Laureus Sport For Good | Portugieser | IWC Schaffhausen | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Portugieser Hand-Wound Monopusher Edition "Laureus Sport For Good" (Ref. IW515301)

İsviçreli saat üreticisi IWC, Laureus Sport for Good ile hazırlamış olduğu 14’üncü modelini, Portugieser Hand-Wound Monopusher Edition “Laureus Sport for Good”u iyilikseverlerle buluşturdu.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-1.jpg

Kalitesi ve işçiliğinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de sık sık adını duyduğumuz IWC, oldukça uzun süredir ‘Laureus Sport for Good’ ile birlikte çalışıyor. Bu uzun soluklu beraberliğin meyvesini tanıtmadan önce Laureus Sport for Good’tan bahsetmek istiyorum.

laureus-sport-for-good-2.jpg

İlk kez 2000 yılında ödül veren Laureus Sport for Good, Nelson Mandela tarafından kuruldu. Vakıf, sporu, çocukların ve gençlerin yaşamlarında şiddet, ayrımcılık ve dezavantajların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için güçlü ve uygun maliyetli bir araç olarak kullanıyor. Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne odaklanan vakıf, altı sosyal odak alanından (sağlık ve refah, eğitim, cinsiyet eşitlikçiliği, iş verilebilirlik, etnik, kültürel ve fiziksel farklılıkları kucaklayan toplum yaratımı, barışçıl toplum) birinde ve/veya daha fazlasında, çocuklar ve gençler için sonuçlar elde etmeyi amaçlayan programlara yatırım yapıyor.

nelson-mandela.jpg

Laureus Sport for Good, birden fazla partnerle çalışıyor, Laureus Dünya Spor Ödülleri düzenliyor ve Laureus Dünya Spor Akademisi’yle yaşayan spor efsanelerini çocuklar ve gençlerle bir araya getirerek onlara yeni bir yaşamın kapılarını aralıyor.

laureus-sport-for-good-1.jpg

İşte bu desteğin ve iş birliğinin 14’üncü edisyonu, IWC Portugieser Hand-Wound Monopusher Edition “Laureus Sport for Good”, aynı zamanda markanın bu iş birliğiyle yarattığı ilk tek tuşlu kronograf olma özelliğini taşıyor. Tek tuşlu kronograf, ayar koluna entegre butonla başlatılabiliyor, durdurulabiliyor ve sıfırlanabiliyor. Model, 46mm paslanmaz çelik kasayla sunuluyor. Kadranın üzerinde yükselen safir kristal camın her iki tarafında da yansıma önleyici kaplama bulunuyor. 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteren kasanın arka kapağında, Laureus projesi katılımcıları arasında düzenlenen yıllık IWC çizim yarışmasının kazananı, 15 yaşındaki Yi Xin’in çizimi yer alıyor.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-4.jpg

Yi’nin de katılmış olduğu Laureus destekli proje, ‘Special Olympics China’, zihinsel engelli çocuklar ve yetişkinler için olimpik spor disiplinlerinde eğitim sunuyor.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-5.jpg

Portugieser Hand-Wound Monopusher Edition “Laureus Sport for Good”, markanın kendi üretimi, elden kurmalı mekanizma, 59360 ile çalışıyor ve tam kurulumda sekiz günlük güç rezervi sağlıyor.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-6.jpg

Saatin karakteristik Laureus mavisi kadranı, rodyum kaplama kollarla stilize edilmiş. Küçük saniye alt kadranı saat 6, güç rezerv göstergesi 9, tarih penceresi 3 konumunda yer alıyor. Kronograf özelliğiyle kaydedilen zamansa, saat 12 konumundaki alt kadranda gösteriliyor.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-3.jpg

Yalnızca 500 adetle limitli üretilen IWC Portugieser Hand-Wound Monopusher Edition “Laureus Sport for Good”, Santoni üretimi deri kayışla tamamlanıyor.

iw515301-iwc-portugieser-hand-wound-monopusher-edition-2.jpg
Benzer İncelemeler