alexa IW389104 | SFTI Edition | Top Gun | IWC | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Top Gun SFTI Edition (Ref. IW389104)

Pilot saatlerinin vazgeçilmez isimlerinden IWC, ABD Donanması’na savaş pilotu yetiştirmek üzere devreye alınan "Strike Fighter Tactics Instructor" (SFTI) programı temalı yeni modelini tanıttı.

iw389104-iwc-top-gun-sfti-edition-1.jpg

Aslına bakacak olursak, birazdan bahsedeceğimiz model IWC ile SFTI arasındaki iş birliğinin ilk örneği değil. Ünlü marka, ABD Donanması için savaş pilotu yetiştiren bu program kapsamında daha önce de özel bir model tasarlamıştı ancak bu model, sadece Navy Fighter Weapons School mezunlarına veriliyordu. Bugün tanıtılan yeni model ise, limitli üretim de olsa, markanın güncel koleksiyonunda kendine yer buldu.

iw389104-iwc-top-gun-sfti-edition-7.jpg

IWC Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Edition “SFTI”, 44mm çapında ve 15.7mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Görkemli kasa, mat siyah ZrO2 (zirkonyum oksit) seramik alaşımından üretilmiş. 60m su basıncına dayanıklı üretilen kasanın ön yüzünde, iki taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmelere dayanıklı safir kristal cam yer alıyor. Kasaya eşlik eden kurma kolu, kronograf butonları ve arka kapak ise titanyum ve seramik malzemelerinin özelliklerini bünyesinde barındıran, markaya patentli Ceratanium® alaşımından yapılmış. Vidalı arka kapakta modele dair bilgilerin yanı sıra bir de Top Gun logosuna yer verilmiş.

iw389104-iwc-top-gun-sfti-edition-3.jpg

Yeni modelin kadranı da, tasarımın geneline hakim stealth temaya uygun şekilde, mat siyah hazırlanmış. Tri-Compax kronograf fonksiyonun yanı sıra, yan yana yerleştirilmiş gün ve tarih pencerelerine de yer veren kadrana Super-LumiNOVA dolgulu büyük rakam indeksler ve geniş kollar eşlik ediyor. Merkezi saniye kolunun alt kısmına eklenen kırmızı uçak figürü ve küçük saniye sayacında kullanılan kırmızı ibre de hem modelin temasına gönderme yapıyor, hem de tasarıma sportif bir hava katıyor.

iw389104-iwc-top-gun-sfti-edition-2.jpg iw389104-iwc-top-gun-sfti-edition-8.jpg

Modelin içerisinde markanın Caliber Ref. 69380 adını verdiği mekanizma görev yapıyor. 33 taşlı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 46 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Saat, dakika, saniye, gün ve tarih fonksiyonlarının yanı sıra kolon çarklı kronograf özelliğine de yer veren mekanizma, kasanın içinde yerleştirilmiş yumuşak demir kafes sayesinde manyetik ortamlara karşı da direnç gösteriyor.

iw389104-iwc-top-gun-sfti-edition-4.jpg

IWC Top Gun SFTI Edition Ref. IW389104 haki rengi tekstil kayış ve IWC logolu mat siyah toka ile geliyor. Yeni model, 1500 adet ile limitli üretiliyor.

iw389104-iwc-top-gun-sfti-edition-5.jpg iw389104-iwc-top-gun-sfti-edition-6.jpg

Benzer İncelemeler