alexa Jacob & Co. | Bugatti | Tourbillon | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jacob & Co Bugatti Tourbillon

Jacob & Co., Bugatti ile olan iş birliğini Bugatti’nin en yeni hiper otomobillerinden ilham alarak Bugatti Tourbillon ile sürdürüyor.

jacob-co-bugatti-tourbillon-1.jpg

Jacob & Co. ve Bugatti arasındaki ortaklık, saat dünyasına yeni bir başyapıta imza atıyor: Bugatti Tourbillon. Chiron Tourbillon’un başarısını temel alan bu model, otomotiv mükemmelliğinin ve saatçilik ustalığının özünü yansıtıyor. Siyah PVD kaplamalı titanyumdan yapılan kasa, Bugatti’nin maskülen estetiğini yansıtan ve hiper otomobilin tasarım unsurlarını hatırlatan ön ızgara ve safir yan pencereler gibi karmaşık detaylara yer veriyor. 

jacob-co-bugatti-tourbillon-2.jpg

52mm x 44mm ölçülerindeki Bugatti Tourbillon, güçlü ancak biraz daha küçük olan önceki modeli Chiron Tourbillon’dan ilham alıyor. Kasa üzerindeki safir kristaller, Bugatti’nin en son teknolojik harikalarına saygı gösteren bir mini V16 motoru gözler önüne seriyor. Kadran, markanın şimdiye kadarki en hızlı tourbillonu olan 30 saniyelik uçan tourbillonu, hiper otomobilin gösterge panelini anımsatan retrograde saat ve dakika için göstergeleriyle göz kamaştırıyor. Güç rezervi göstergesi, zaman tutma ve otomatik fonksiyonları için ayrı tulumbalardan besleniyor.

jacob-co-bugatti-tourbillon-3.jpg

Bugatti Tourbillon’un öne çıkan detayı, otomaton bir özellik olan, tek bir blok safirden şekillendirilmiş ve gerçekçi bir şekilde çalışan bir mini V16 motor olarak izleyenleri büyülüyor. Kurma kolu içine entegre edilmiş bir buton ile etkinleştirilen motor, krank milinin ve pistonların gerçekçi hareketi ile canlanıyor. Butona basma ile başlayan hareket, 20 saniye süren görsel bir şölene dönüşüyor.

jacob-co-bugatti-tourbillon-4.jpg

Yeni modelin kalbinde, 557 parçadan oluşan Jacob & Co JCAM55 mekanizma görev yapıyor. Hem zaman tutma hem de otomaton işlevlerin titiz işçiliği, en yüksek saatçilik sanatının mükemmelliğini yansıtıyor.

jacob-co-bugatti-tourbillon-5.jpg

Adını aldığı hiper otomobil gibi 250 adetle sınırlı olan Bugatti Tourbillon, özel ve yenilikçi olmaya mükemmel bir örnek teşkil edilyor. Her saatin, kasadan kayışa kadar özelleştirilmesine olanak tanıyan dijital bir yapılandırıcı ile kişiselleştirilebilmesi de sağlanıyor.

jacob-co-bugatti-tourbillon-6.jpg

340,000 USD fiyat etiketi ile Bugatti Tourbillon, otomotiv mühendisliği ile saatçilik sanatının birleşimini temsil ediyor.

Daha fazla bilgi için http://www.jacobandco.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İncelemeler