alexa EC423.32.OE.LL.J | Messi | Epic X | Chrono | Jacob & Co. | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jacob & Co. Epic X Chrono MESSI (Ref. EC423.32.OE.LL.J)

Görkemli kasalar, cesur tasarımlar, baget kesim elmaslar... Jacob & Co’nun Messi’ye ithaf ettiği Epic X serisi her detayıyla ilgi çekmeyi başarıyor.

ec423-32-oe-ll-j-jacob-co-epic-x-chrono-messi-1.jpg

Yakın zamanda sonuçları açıklanan Only Watch 2019 müzayesinde de markayı temsil eden Epic X Chrono ürün grubu, malzeme ve renk paleti başlıkları ile birbirinden ayrılan zengin bir model yelpazesine ev sahipliği yapıyor. İnceleme için seçtiğimiz versiyon ise Arjantinli ünlü futbolcu Lionel Messi’ye ithaf edilen seride yer alıyor.

ec423-32-oe-ll-j-jacob-co-epic-x-chrono-messi-8.jpg

Jacob & Co.’nun üstün el işçiliği ve cesur tasarım detaylarını bir arada sunan model, 47mm çapında ve 15mm yüksekliğinde tasarlanmış görkemli bir kasa ile geliyor. Grado 5 kalite titanyum, 18K beyaz altın ve parlak beyaz seramik malzemelerini aynı çatı altında toplayan modüler mimarili kasa, 61 farklı bileşenden oluşacak şekilde tasarlanmış. Kasanın öne çıkan özelliği ise toplam 4.55 karat değerinde, 36 adet baget kesim elmasla süslenmiş 18K beyaz altın bezeli olmuş. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların yer aldığı kasanın arka kapağında ünlü futbolcunun imzasına da yer verilmiş. Kauçuk destekli ayar kolu ve kronograf butonlarının eşlik ettiği kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise, spor kronograf bir model için fazlasıyla yeterli olan, 200 metre / 20 bar olarak ayarlanmış.

ec423-32-oe-ll-j-jacob-co-epic-x-chrono-messi-2.jpg

ec423-32-oe-ll-j-jacob-co-epic-x-chrono-messi-4.jpg ec423-32-oe-ll-j-jacob-co-epic-x-chrono-messi-5.jpg

Modelin genel temasına uygun şekilde sportif detaylarla bezenmiş kadranın zemin kısmında mavi renkli mineral cam kullanılmış. Yine mavi tonda satine ve anodize alüminyum skala ile zamanın net şekilde okunmasını sağlayan kadranda beyaz SuperLumiNOVA dolgulu iskelet akrep ve yelkovana yer verilmiş. Kırmızı kronograf kollar ile sportif temasını öne çıkaran kadranda saat 10. dakika markörü, Messi’nin forma numarasına gönderme yapacak şekilde kırmızı fontla yazılmış.

ec423-32-oe-ll-j-jacob-co-epic-x-chrono-messi-3.jpg

Jacob & Co. Epic X Chrono ailesinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber JCAA05 mekanizma kullanılmış. Kolon çarklı ve Bi-Compax kronograf özellikli otomatik mekanizmanın çalışma frekansı 4Hz (28.800vph), tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi ise 48 saat olarak ayarlanmış. Toplamda 260 parçadan oluşan mekanizmada, tüm köprüler elle parlatılmış şekilde hazırlanırken tulumba açık şekilde tasarlanmış. Kolon çark ünitesinin kenarlarını bile elle pahlamaktan kaçınmayan marka, rotorun üzerine kırmızı lake dolguyla “Jacob & Co Genève” imzasını eklemeyi de ihmal etmemiş.

ec423-32-oe-ll-j-jacob-co-epic-x-chrono-messi-6.jpg

Sadece 36 adet ile sınırlı üretilen modele, beyaz kauçuk kayış ve 18K beyaz altın / Grado 5 titanyum materyallerinden oluşan katlanır klips eşlik etmiş.

ec423-32-oe-ll-j-jacob-co-epic-x-chrono-messi-7.jpg
Benzer İncelemeler