alexa Jaeger-LeCoultre 2024 Yenilikler | W&W Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Duometre Chronograph Moon

Jaeger-LeCoultre, hassas kronograf fonksiyonlarını göksel komplikasyonlarla birleştiren Duometre Chronograph Moon'u tanıttı.

jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-1.jpg jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-2.jpg

Kalibre 391 ile desteklenen yeni model, ayın döngüsünü ve Gece ve Gündüzü görüntülerken saniyenin 1/6'sı kadar küçük aralıkları takip ediyor. Ayrı silindirlere ve dişli takımlarına sahip yenilikçi Duometre mekanizması, komplikasyonlarla bile hassas zaman işleyişi sağlıyor.

jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-3.jpg jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-4.jpg

jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-5.jpg jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-6.jpg

Duometre mekanizmasının geliştirilmesi, saat yapımcılığında uzun süredir devam eden bir zorluğa dayanıyor: gücü tulumbadan alan komplikasyonlar, düzenli zaman işleyişini bozuyor. Jaeger-LeCoultre'un 2007 yılında patentli çözümü, güç kaynaklarını zaman işleyişi ve komplikasyonlar için ayırarak Duometre koleksiyonunun temelini atmasıyla öne çıkıyor. Kalibre 391, ay evresi, Gece ve Gündüz göstergeleri ve uçan saniye göstergesi ile manuel tek düğmeli kronografı aynı kasada birleştiriyor.

jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-7.jpg jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-8.jpg

Açık kadran, karmaşık mekanizmayı sergilerken, geleneksel Haute Horlogerie kaplamalar saatin genel görüntüsüne zarafet katıyor. Kadran, opalin yüzeyler ve masmavi gravürlerle süslenmiş, üç sayaçlı bir dizilimle geliyor. Ay evresi ve Gece ve Gündüz göstergeleri sırasıyla saat 3 ve 9 pozisyonlarındaki alt kadranlarda konumlandırılıyor. Seconde foudroyante ise saat 6 konumunda güç rezervi göstergeleri ile birlikte gösteriliyor.

jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-9.jpg jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-10.jpg

19. yüzyılın savonette cep saatlerinden ilham alan yeni Duometre kasası, gelişmiş ergonomi için yuvarlatılmış hatlarla ve yeniden tasarlanmış bir kurma koluyla geliyor. 42,5 mm'lik çapı, çeşitli finisaj tekniklerine olanak tanıyan boynuzlarla birlikte 34 parçadan oluşan karmaşık bir mimari sunuyor.

jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-11.jpg jaeger-lecoultre-duometre-chronograph-moon-12.jpg

Özetle Duometre Chronograph Moon, Jaeger-LeCoultre'un yenilikçiliğe ve dakikliğe olan bağlılığını, teknik gelişmişliği zamansız zarafetle birleştiren bir saatte temsil ediyor.

Benzer İncelemeler