alexa Jaeger-LeCoultre 2024 Yenilikler | Watches and Wonders 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Duometre Heliotourbillon Perpetual

Mükemmel zaman tutma arayışıyla tanınan Jaeger-LeCoultre, tourbillonlar ve Duometre mekanizmasındaki uzmanlığını birleştirerek, Duometre Heliotourbillon Perpetual'ı tanıtıyor.

jaeger-lecoultre-duometre-heliotourbillon-perpetual-1.jpg

Yeni Kalibre 388, üç eksen üzerinde dönen, kronometriyi 4Hz frekansla geliştiren ve sonsuz takvimi büyük tarih ekranıyla bütünleştiren devrim niteliğinde bir tourbillon özelliği ile geliyor.

jaeger-lecoultre-duometre-heliotourbillon-perpetual-2.jpg jaeger-lecoultre-duometre-heliotourbillon-perpetual-3.jpg

jaeger-lecoultre-duometre-heliotourbillon-perpetual-4.jpg jaeger-lecoultre-duometre-heliotourbillon-perpetual-5.jpg

2007 yılında tanıtılan Duometre Konsepti, güç kaynaklarını zaman tutma ve komplikasyonlar için ayırarak saat yapımında devrim yaratmış ve benzersiz dakiklik sağlamıştı. Bu yenilik, saatçilik karmaşıklığını sergileyen Duometre koleksiyonunun önünü açtı.

jaeger-lecoultre-duometre-heliotourbillon-perpetual-6.jpg

Heliotourbillon Perpetual, Jaeger-LeCoultre'un seksen yıllık uzmanlığını yeni geliştirilen üç eksenli tourbillonla sergileyerek büyüleyici bir topaç efekti yaratıyor. Tourbillon'un her biri farklı eksenlerde dönen üç titanyum kafesten oluşan yapısı hassasiyet sağlıyor ve 0,7 gramdan daha hafif ağırlığıyla dudak ısırtıyor. Kalibre 388'in sürekli takvimi, değişen ay uzunluklarına ve artık yıllara göre otomatik olarak ayarlanıyor ve dakiklikten ödün vermeden geriye veya ileriye doğru zaman ayarlarına izin veren benzersiz bir özellik sunuyor. Duometre Heliotourbillon Perpetual'ın zarif kadran dizilimi, açık işlenmiş kadran ve safir kristal arka kapaktan görülebilen ve titiz işçiliği sergileyen Tourbillon ile simetri ve incelik sergiliyor.

jaeger-lecoultre-duometre-heliotourbillon-perpetual-7.jpg jaeger-lecoultre-duometre-heliotourbillon-perpetual-8.jpg

19. yüzyılın savonette cep saatlerinden ilham alan yeni Duometre kasası, gelişmiş ergonomi için yuvarlatılmış hatlara ve yeniden tasarlanmış bir kurma koluna ev sahipliği yapıyor. 34 parçadan oluşan 44 mm'lik kasa, ışığı dinamik olarak yansıtan cilalı, fırçalanmış ve mikro püskürtmeli yüzeylerin bir karışımını sunuyor.

jaeger-lecoultre-duometre-heliotourbillon-perpetual-9.jpg jaeger-lecoultre-duometre-heliotourbillon-perpetual-10.jpg

Duometre Heliotourbillon Perpetual, Jaeger-LeCoultre'un hassaslık ve yaratıcılığa olan bağlılığının bir örneği olup, olağanüstü mekanik gelişmişliği rafine estetikle zamansız bir saatte birleştiriyor.

jaeger-lecoultre-duometre-heliotourbillon-perpetual-11.jpg

Benzer İncelemeler