alexa High Jewellery Collection | Reverso | Rendez-Vous | Jaeger LeCoultre | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre High Jewellery Collection

jaeger-lecoultre-logo.jpg

Tasarladığı mekanizmalar kadar hayat verdiği ikonik modellerle de saat dünyasının vazgeçilmez isimlerinden biri olan Jaeger-LeCoutre, 12 senedir marka ortaklığına devam ettiği Uluslararası Venedik Film Festivali’nin bu yıl kutlanması planlanan 73.süne özel ürettiği High Jewellery Collection ile göz kamaştırdı.

Bu yıl 73. defa birbirinden önemli yapımlara ev sahipliği yapmaya hazırlanan organizasyon, 31 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşuyor.

Jaeger-LeCoultre Reverso One High Jewelry

Jaeger-LeCoultre-Reverso-One-High-Jewelry-1.jpg

Mücevher temalı yeni koleksiyonda yer alan saatlerin başında, markanın efsanevi modeli Reverso ürün grubunda yer alan Jaeger-LeCoultre Reverso One High Jewelry bulunuyor. İki farklı kadran ile kullanmaya imkân sağlayan çift yönlü tasarlanmış kasa 36.3mm x 18mm x 10.2mm boyutlarıyla dikkat çekiyor. 18K beyaz altından üretilen kasanın ön ve arka yüzünde yer alan camların yanı sıra 30Mye kadar su basıncına dayanıklılık değeri bulunuyor.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-One-High-Jewelry-2.jpg

Saate, markanın kendi üretimi olan Caliber 844 hayat veriyor. 18 taştan oluşan elden kurmalı mekanizma 21600vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saat güç rezervi sunuyor.

Modelin adına yakışır şekilde göz kamaştırıcı bir mücevheri andıran saatin ön yüzünde sedef bir kadran yer alıyor. Arabik indekslere Art Deco tarzı hazırlanmış kolların eşlik ettiği kadran, kontrast tasarımı sayesinde net bir okunabilirlik sunmayı da ihmal etmiyor. Diğer kadran da en az ön kadran kadar dikkat çekmeyi başarıyor. Yıldız tozu süslemeli ve siyah zemine sahip kadranın üzerinde pırlanta yerleştirilmiş saat markörlerine Dauphine tarzı tasarlanmış kollar eşlik ediyor.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-One-High-Jewelry-4.jpg

Jaeger-LeCoultre Reverso One High Jewelry modelinin kasasında ve kadranında 250 adet ( toplam 5.65 karat ) elle mıhlanmış pırlanta yer alıyor.

Jaeger-LeCoultre-Reverso-One-High-Jewelry-3.jpg

Saatin zarafetini başarıyla tamamlayan saten kayışa yine 18K beyaz altından üretilmiş katlanır klips eşlik ediyor.

Jaeger-LeCoultre Rendez-Vous Moon

Jaeger-LeCoultre-Rendez-Vous-Moon-2.jpg

Yeni model, 39mm x 12mm ölçülerinde ve 18K beyaz altından üretilmiş yuvarlak bir kasa içinde sunuluyor. Her iki tarafında da safir kristal camların yer aldığı kasa, 50M su basıncına dayanıklılık değeri ile geliyor.

Modelin içerisinde, yine markanın kendi üretimi olan Caliber 935 yer alıyor. 41 taşlı otomatik mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda sunduğu 50 saatlik güç rezerviyle de dikkat çekiyor.

Jaeger-LeCoultre-Rendez-Vous-Moon-3.jpg

Paillonné tarzı işlenmiş emaye kadranıyla göz kamaştıran kadrana Arabik tasarımlı nümerik indeksler, çiçek motifli kollar ve sedeften yapılmış bir disk eşlik ediyor. Zaman fonksiyonunun yanı sıra bir randevu göstergesi ve ay fazı özellikleri bulunan model, mavi saten kayış ve 18K beyaz altın katlanır klips ile sunuluyor.

Jaeger-LeCoultre-Rendez-Vous-Moon-1.jpg

Jaeger-LeCoultre Rendez-Vous Moon tamamı el ile mıhlanmış 124 adet ( toplam 2.63 karat ) pırlantasıyla ışık saçıyor.

Jaeger-LeCoultre Rendez-Vous Secret

Jaeger-LeCoultre-Rendez-Vous-Secret-1.jpg

24mm x 9.85mm boyutlarıyla oldukça zarif bir duruş sergileyen saatin kasası 18K beyaz altından imal edilmiş. 30M su geçirmezlik değerine sahip kasa tek başına bir mücevher gibi duruyor.

Pembe ve doğal sedef tonu detaylara yer veren kadrana Arabik tasarımlı nümerik indeksler ve çiçek motifli kollar eşlik ediyor.

Jaeger-LeCoultre-Rendez-Vous-Secret-2.jpg

Bu özel modelin içinde markanın elden kurmalı mekanizmalarından Caliber 846/1 görev yapıyor. 19 taştan oluşan kalibre 21600vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saat güç rezervi sunuyor.

Toplamda 108 adet ( toplam 0.95 karat ) pembe safire ve 196 adet ( toplamda 11.1 karat ) pırlantaya ev sahipliği yapan model kasaya uygun şekilde tasarlanmış 18K beyaz altın bilezik ile satışa sunuluyor.

Benzer İncelemeler