alexa 1538530 | Jaeger LeCoultre | Master Chronograph | SIHH 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Master Control Collection Sector Dials 1538530

jaeger-lecoultre-logo.jpg

Jaeger-LeCoultre bu sene, kült ürün grubu Master Control koleksiyonun 25. Yılını kutluyor. Ünlü marka, başarılarla geçen 25 yılı üç farklı özel edisyon model ile taçlandırmış.

Jaeger-LeCoultre-Master-Chronograph-1538530-10.jpg

Koleksiyona yeni dâhil edilen modellerin tamamında aynı kadran tasarımı temel alınmış. İki farklı yüzeyden oluşan kadranlarda, açık renkler üzerine mavi detaylar çalışılmış. Hem sade hem de biraz retro bir hava yakalayan modeller arasından bizim favorimiz ise Master Control Chronograph versiyonu.

Jaeger-LeCoultre-Master-Chronograph-1538530-1.jpg

Beyaz ve gümüş tonlarını kombine eden zemin üzerinde mavi detaylara ev sahipliği yapan kadran, sade ancak işlevsel görüntüsünü muhafaza etmeyi başarmış. Zemin renkleri ile yeterli kontrastı sağlayan mavi detaylar, saatin okunabilirliğini olumlu yönde etkilemiş.

Master Control Chronograph, yeni koleksiyonun en büyük kasa çapına sahip modeli olarak öne çıkıyor. 40mm çapında paslanmaz çelik kasayla gelen modelin kalınlığı ise, kronograf bir saat için gayet makul sayılabilecek şekilde, 12.1mm olarak tasarlanmış. İnce ve düz bezeli ile zarif tasarımını devam ettiren modelin ayar tepesi ve kronograf butonlarında da vintage esintiler görmek mümkün. Kasanın ön yüzünde safir kristal cam yer alırken arka kısmında ise üzerinde Master Control kabartması bulunan masif paslanmaz çelik kapak göze çarpıyor.

Jaeger-LeCoultre-Master-Chronograph-1538530-4.jpg Jaeger-LeCoultre-Master-Chronograph-1538530-5.jpg

Kasa boyutlarının mükemmel oranı sayesinde oldukça konforlu bir kullanım imkânı sunan saat, özellikle bi-compax kronograf formunda hazırlanmış kadranıyla da dikkat çekiyor. Jaeger-LeCoultre logosu dışında sadece Automatique yazısının göze çarptığı kadranın dış kısmında, takometrik skala yer alıyor. Yeni koleksiyonun ortak özelliği olan çift katmanlı kadran zemini ve mavi aksesuarlar, son derece şık bir şekilde çalışılmış. Beyaz ve gümüş tonlarını kombine eden zemin üzerinde mavi detaylara ev sahipliği yapan kadran, sade ancak işlevsel görüntüsünü muhafaza etmeyi başarmış. Zemin renkleri ile yeterli kontrastı sağlayan mavi detaylar, saatin okunabilirliğini olumlu yönde etkilemiş. 

Jaeger-LeCoultre-Master-Chronograph-1538530-2.jpg

Modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 751G görev yapıyor. 12 saate kadar ölçüm yapabilen kronograf modülü taşıyan mekanizma, tam kurulumda 65 saatlik güç rezervi sunuyor. Jaeger-LeCoultre Master Control Chronograph modelinin, yeni seride safir kristal cam bölmeli arka kapağa sahip olmayan tek model olduğunu da hatırlatalım.

Jaeger-LeCoultre-Master-Chronograph-1538530-9.jpg

Saatin üzerinde, mavi detaylarla son derece uyumlu bir tonda tasarlanmış timsah derisi kayış yer alıyor. Kayışın uç kısmında ise markanın logosunu taşıyan paslanmaz çelik toka görev yapıyor.

Jaeger-LeCoultre-Master-Chronograph-1538530-8.jpg

Master Control koleksiyonda iki farklı model daha yer alıyor. Yeni hazırlanan koleksiyonun bayrak gemisi, Master Control Geographic modeli. Bünyesinde yer verdiği dünya saati türevi komplikasyonuyla olduğu kadar, taşıdığı fiyat etiketiyle de bu sıralamayı tescilleyen model, özellikle sade görüntüsünden taviz vermeyen tasarımıyla markanın son dönem yıldızlarından biri olmayı da başarmış görünüyor. Standart modellerden hoşlanan kullanıcıları da düşünen koleksiyon dâhilinde bir de Master Control Date versiyonu bulunuyor.

Jaeger-LeCoultre-Master-Chronograph-1538530-11.jpg Jaeger-LeCoultre-Master-Chronograph-1538530-12.jpg

Benzer İncelemeler