alexa Q13035E1 | Ultra-Thin | Perpetual Enamel | Master | Jaeger-LeCoultre | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Master Ultra-Thin Perpetual Enamel Limited Edition (Ref. Q13035E1)

Yüksek saatçilik ile göz alıcı şıklığın kusursuz birleşimi Jaeger-LeCoultre çatısı altında inceleme köşemize konuk oluyor. Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Perpetual Enamel Limited Edition, uzun isminin ardında olağanüstü işçilikle üretilmiş muhteşem bir kasa, kadran ve mekanizma üçlüsü barındırıyor.

q13035e1-jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-enamel-limited-edition-1.jpg

Jaeger-LeCoultre’nin saat endüstrisindeki konumu başka hiçbir markanınkine benzemez. Zorlu komplikasyonlardan öncü teknolojilere sayısız yeniliği endüstriye kazandıran markanın, Audemars Piguet, Patek Philippe ve Vacheron Constantin gibi zirveye oynayan isimlere dahi mekanizma tedarik etmişliği vardır. Haliyle, bu denli büyük bir mekanizma ve saat üreticisinin özel koleksiyonunda yer alan, limitli sayılarda ürettiği bu modeline hak ettiği ilgiyi göstermek için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.

q13035e1-jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-enamel-limited-edition-3.jpg

JLC, yalnızca 100 adetle sınırlı sayıda ürettiği Master Ultra Thin Perpetual Enamel Limited Edition modelinde 39mm x 10,44mm ölçülerinde bir kasa kullanmış. 18K beyaz altından yapılan kasa benzersiz bir işçilikle üretilmiş. Kasanın ön ve arka yüzlerinde safir kristal cama yer verilirken su geçirmezlik değeri de 50 metre olarak belirtilmiş.

q13035e1-jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-enamel-limited-edition-5.jpg q13035e1-jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-enamel-limited-edition-2.jpg

Safir kristal camın hemen ardında yer alan parlak mavi kadran bizleri ışık oyunlarıyla karşılıyor. Kadranın merkezinden çevresine doğru ışın demetleri halinde yayılan çizgilerin üç boyutlu yapısı sayesinde kadrandan yansıyan maviliklerin onlarca tonunu izlemek muhteşem.

q13035e1-jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-enamel-limited-edition-6.jpg

Modelin içinde in-house geliştirilen ve üretilen otomatik Caliber 868A/2 yer alıyor. 332 parçadan oluşan 46 taşlı mekanizma, 28800vph’de çalışıyor ve 72 saat güç rezerv süresi sunuyor. Mekanizma sonsuz takvim komplikasyonuyla farkını ortaya koyuyor. Kadranda saat 12 yönünde pencere içinde yıl ve yuvarlak gösterge içinde ay bilgileri yer alıyor. Saat 3 yönünde gün, saat 6 yönünde ay fazı, saat 9 yönünde ise tarih göstergeleri bulunuyor. Saatin arkasını çevirdiğimizde ise JLC logosu işlenmiş pembe altın rotor ilk göze çarpan detay oluyor.

q13035e1-jaeger-lecoultre-master-ultra-thin-perpetual-enamel-limited-edition-4.jpg

Modelde, kadran ile uyumlu renkte üretilmiş timsah derisi kayışa yer verilmiş. JLC’nin kolay kayış değiştirme pimleri sayesinde saniyeler içinde, ek bir ekipman kullanmadan kayış değişimi yapabiliyorsunuz. Tıpkı kasa gibi 18K beyaz altından üretilen katlanır toka ile sunulan saatin liste fiyatı 55.000€ olarak belirlenmiş. Yalnızca 100 adet üretilen ve JLC’nin hünerli ellerinden çıkan bir Perpetual Calendar için hiç de fena sayılmaz, değil mi?

Benzer İncelemeler