alexa Jaeger-LeCoultre | Polaris | Date | Green | Boutique Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Polaris Date Green Boutique Edition Q906863J

Jaeger-LeCoultre, markanın dalgıç saatleri segmentindeki ikonik ürün ailesini modern zamanlarla buluşturan Polaris koleksiyonuna yeni bir model ekledi.

jaeger-le-coultre-polaris-date-green-boutique-edition-1.jpg

Markanın 1968 senesinde tanıttığı Memovox Polaris modelinden ilham alınarak 2018 yılında JLC’nin kataloglarına eklenen Polaris ürün grubu, Boutique Edition serisi altına eklenen yeni bir model ile genişliyor. 

jaeger-le-coultre-polaris-date-green-boutique-edition-2.jpg

Güncel Polaris Date platformunda tasarlanan model, 42mm çapında ve 13.92mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Kasa çaplarının yavaş yavaş yerini daha kompakt modellere bıraktığı günümüzde iri sayılabilecek boyutlarıyla dikkat çeken kasanın ön yüzünde yüksek kenarlı safir kristal cam görev yapıyor. Model ailesinin imza detaylarından camın altında yer alan bezeli çevirmek için kullanılan ekstra kurma koluna da ev sahipliği yapan kasanın arka yüzünde de safir kristal cam bölmeli kapak bulunuyor. Retro görüntüsünün yanı sıra ünlü markanın dalgıç saatleri segmentindeki yenilikçi ve cesur duruşunu da sembolize eden şık kasa, 200 metreye kadar su geçirmiyor.  

jaeger-le-coultre-polaris-date-green-boutique-edition-3.jpg

Yeni modelin başlıca ayırt edici özelliği olan kadran, yeşil rengin hakim olduğu farklı zemin desenlerine ev sahipliği yapıyor. Sektör tarzı tasarlanan kadranda degrade renk geçişlerinin yanı sıra opal, pütürlü ve güneş ışını olmak üzere farklı zemin formlarına yer veriliyor. Modelin vintage temasına uygun şekilde eskimiş-radyum görünümlü Super-LumiNOVA dolgulu kollar, hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik sunuyor. Eklenen kırmızı detaylar modelin sportif DNA’sına vurgu yaparken kadrana hareket katmayı da ihmal etmiyor. Modelin zamanın göstermek dışında tek ek özelliği olan tarih fonksiyonu, saat 3 hizasına yerleştirilen pencereden okunabiliyor. 

jaeger-le-coultre-polaris-date-green-boutique-edition-4.jpg

Şık modele, Caliber 899AB mekanizma hayat veriyor. Markanın “Saatçilerin Saatçisi (Watchmaker of Watchmakers)” unvanına uygun şekilde tamamen in-house tasarlanıp üretilen otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 70 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

jaeger-le-coultre-polaris-date-green-boutique-edition-5.jpg jaeger-le-coultre-polaris-date-green-boutique-edition-6.jpg

Sportif modeli, kadran rengine uygun üretilen yeşil kauçuk kayış tamamlıyor. Pin tipi tokayla bileğe sabitlenen kayış, markanın hızlı kayış değiştirme sistemiyle uyumlu çalışıyor. 

jaeger-le-coultre-polaris-date-green-boutique-edition-7.jpg

İlk 100 adedi markanın e-ticaret sitesi üzerinden satılacak olan model, koleksiyona limitli üretim olarak eklenmiyor. Ancak 100 adedin sonrasında satışa sunulacak modellere sadece markanın butikleri aracılığı ile ulaşılacağı da ek bilgi olarak belirtiliyor. Model için açıklanan liste fiyatı ise EUR 8,700

Benzer İncelemeler