alexa Geographic WT | Polaris | Jaeger-LeCoultre | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaeger-LeCoultre Polaris Geographic WT

jaeger-lecoultre-logo.jpg

SIHH 2018 bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunulan Polaris Koleksiyonu, kullanılabilirliği ile ön plana çıkan World Timer (dünya saati) özelliği ile donatılmış yeni bir modele kavuştu. Sadece 250 adet ile limitli yeni model, Jaeger-LeCoultre Polaris Koleksiyonu içerisinde yer alan bayrak gemisi modellerden biri olma özelliğini de taşıyor.

jaeger-lecoultre-polaris-geographic-wt-1-.jpg

Jaeger-LeCoultre’un efsaneleşmiş modellerinden Polaris temel alınarak tasarlanan ve SIHH 2018 bünyesinde tanıtılan yeni Polaris Koleksiyonu, Vintage esintileri modern zamanın gerekleri ile harmanlayan özgün çizgisi ile büyük beğeni toplamıştı. 1968 yılında üretilen ikonik model Polaris’ten ismini alan yeni koleksiyon, yakın zamanda tanıtılan limitli üretim modeli Jaeger-LeCoultre Polaris Geographic WT ile bir kez daha saat meraklılarının beğenisine sunuldu.

jaeger-lecoultre-polaris-geographic-wt-3-.jpg

Yeni model 42mm çapında ve 11.54mm yüksekliğinde tasarlanmış paslanmaz çelik bir kasa içerisinde geliyor. Ön ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar kullanılan kasanın su geçirmezlik seviyesi -günlük kullanım için gayet yeterli bir değer olan- 100 metre olarak ayarlanmış. Kasada iki adet kurma kolu yer alıyor. Saat 10 hizasına yerleştirilmiş olan ayar kolu dünya saati fonksiyonu için kullanılan ve üzerinde şehir isimlerinin yer aldığı diski kontrol ediyor. Saat 3 yönüne yerleştirilen ayar kolu ise zaman ve tarih gibi fonksiyonları ayarlamak için kullanılıyor.

jaeger-lecoultre-polaris-geographic-wt-2-.jpg

Modelin oldukça şık ve bir o kadar da kalabalık bir kadranı var. Farklı yüzey formlarına aynı çatı altında yer veren kadran koyu mavi renkte tasarlanmış. Kadranın dış kısmında üzerinde şehir isimlerinin bulunduğu dünya saati diski yer alıyor. Diskin hemen iç kısmına ise, harici bir 12/24h saat göstergesine olan ihtiyacı bertaraf eden, 24h diski eklenmiş. Super LumiNOVA fosfor malzemesi tatbik edilmiş aplik indeksler ve geniş kollar sayesinde hemen her ortamda yeterli okunabilirliği sunan kadranın dizilimi ise Tri-Compax kronograf tarzını anımsatacak şekilde tasarlanmış. Kadrana yayılmış üç göstergeden saat 9 yönündekine güç rezerv fonksiyonu atanmış. Saat 3 konumundaki göstergeden tarih özelliği okunurken saat 6 hizasındaki göstergeden de ikinci zaman dilimi takip edilebiliyor.

jaeger-lecoultre-polaris-geographic-wt-4-.jpg jaeger-lecoultre-polaris-geographic-wt-5-.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Calibre 936A/1 görev yapıyor. Jaeger-LeCoultre markasına özgü 1000 saat testi ile sertifikalandırılan otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 43 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Zaman fonksiyonu dışında güç rezerv indikatörü, tarih göstergesi ve ikinci zaman dilimi özelliği bulunan mekanizma, safir kristal cam arka kapaktan izlenebiliyor.

jaeger-lecoultre-polaris-geographic-wt-7-.jpg

Siyah timsah derisi kayış ve Jaeger-LeCoultre imzalı paslanmaz çelik katlanır klips ile gelen model sadece 250 adet üretilecek ve yalnızca Jaeger-LeCoultre butiklerinde satışa sunulacak.

jaeger-lecoultre-polaris-geographic-wt-6-.jpg

Benzer İncelemeler