alexa Clous De Paris | Black Ceramic | Grande Seconde | Jaquet Droz | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Jaquet Droz Grande Seconde Black Ceramic Clous De Paris

Logo_Jaquet_Droz.png

Jaquet Droz, ikonik ürün grubu Grande Seconde bünyesinde yer alan üç yeni model duyurdu. Koleksiyon ile özdeşleşmiş “8” şeklindeki kadran dizilimi, bu kez seramik malzeme ve ”Clous de Paris” motifi ile bir arada.

Jaquet-Droz-Grande-Seconde-Black-Ceramic-Clous-De-Paris-1.jpg

Jaquet Droz, İsviçre saatçiliğinin bugünlere gelmesinde oldukça önemli bir isim. 1721 yılında küçük bir çiftlikte temelleri atılan marka, başlarda ağırlıklı olarak masa saatleri üzerine çalışmalarına devam etse de, daha sonra cep saatleri ve son olarak da kol saatleri üzerinde yoğunlaştı.

Markanın belki de tarihindeki en önemli çıkışlarından birini yapmasına zemin hazırlayan Grande Seconde koleksiyonu ilk defa 2002 yılında saatseverlerle buluştu. 18. yüzyıl cep saatlerinden ilham alınarak tasarlanan koleksiyon “8” şeklindeki kadranı ile saat dünyasının kült tasarımları arasındaki yerini aldı.

Elbette Jaquet Droz isminin geçtiği yerde Nicolas G.Hayek efsanesinden bahsetmemek olmaz. Swatch Group’un da kurucularından olan Hayek, 2009 yılında markayı bünyesine katarak bugünkü konumuna gelmesinde büyük pay sahibi oldu. 

Bu başarılı koleksiyon bugün karşımıza, beyaz ve siyah seramikten üretilmiş versiyonları ile çıkıyor.

Jaquet-Droz-Grande-Seconde-Black-Ceramic-Clous-De-Paris-5.jpg

Yeni modellere ev sahipliği yapan kasa, 44mm x 12.33mm boyutlarında tasarlanmış. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların yer aldığı kasanın su geçirmezlik değeri 30 metre olarak ayarlanmış. Tanıtımı yapılan üç model de 28’er adet limitli üretim olarak hazırlanmış her saatin limit numarası kasanın arka yüzüne işlenmiş.

Jaquet-Droz-Grande-Seconde-Black-Ceramic-Clous-De-Paris-3.jpg

Yeni koleksiyonun kadranında da seramik malzeme kullanılmış. 12 ve 6 hizasında yer alan alt kadranlar parlak, kadranın geri kalanı kısmı ise Clous de Paris yüzey formuyla tasarlanmış. Saatin kadranında Romen ve büyük rakam indeksler beraber tercih edilmiş.

Jaquet-Droz-Grande-Seconde-Black-Ceramic-Clous-De-Paris-6.jpg

Jaquet Droz Grande Seconde gücünü markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 2663A-S mekanizmadan alıyor. 4Hz hızında çalışan ve tam kurulumda 68 saatlik güç rezervi sunan 30 taşlı otomatik mekanizma, arka kapakta yer alan safir kristal cam bölmeden izlenebiliyor.

Jaquet-Droz-Grande-Seconde-Black-Ceramic-Clous-De-Paris-2.jpg 

Saatin üzerinde el yapımı siyah tekstil bir kordon ve seramik toka yer alıyor. 

Benzer İncelemeler