alexa OCEABI42WW002 | Biretrograde Automatic | Ocean | Harry Winston | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Komplikasyonlar Gemisi: Harry Winston Ocean Biretrograde Automatic

Harry Winston Ocean Biretrograde Automatic 42mm, ufukta görünen görkemli gemiler gibi, zaman okyanusunda dayanıklılık ve hassasiyetle yol alıyor.

oceabi42ww002-harry-winston-ocean-biretrograde-automatic-42mm-1.jpg

Harry Winston, 1989 yılında lüks saatçilik dünyasına ilk adımını attığında, kurucusunun değerli taşlara ve zarif mücevher tasarımlarına olan sevgisini, saatlerin komplike ve bir o kadar da teknolojik etki alanlarına entegre etmeyi başarmıştı.

oceabi42ww002-harry-winston-ocean-biretrograde-automatic-42mm-8.jpg

Farklı ve çağdaş bir tasarıma sahip, yuvarlak altın kasalarda bileklere taşınan Ocean koleksiyonu, saat yapımındaki en değerli komplikasyonlardan bazılarına ev sahipliği yapıyor. Harry Winston Ocean Biretrograde Automatic 42mm, merkezi olmayan saat ve dakikalarla çift retrograde göstergesi olmak üzere, markanın uzman olduğu iki özelliği kullanıcısına sunuyor.

oceabi42ww002-harry-winston-ocean-biretrograde-automatic-42mm-3.jpg

Ocean koleksiyonundaki tüm modellerde olduğu gibi bu modelde de, Harry Winston’ın Fifth Avenue’daki Flagship Salonu’na açılan büyük kubbeli kapıdan esinlenilen iki kemer, ayar kolunu süslüyor. Ocean Biretrograde Automatic 42mm, 18K beyaz altın kasayla geliyor. 100 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteren saatin boynuzlarını ve bezelini pırlantalar süslüyor. Işıltılı kadranın üzerinde, her iki tarafında da yansıma önleyici kaplama bulunan safir kristal cam yükseliyor.

oceabi42ww002-harry-winston-ocean-biretrograde-automatic-42mm-2.jpg

Zarif detaylara sahip olan saatin kadranı, kasanın kıvrımlarını ve çizgilerini, 127 adet pırlantanın eşliğinde, geniş arklar ve halkalarla taklit ediyor. Parlak beyaz sedef kadranın üst yarısındaki merkezi olmayan saat ve dakika sayacı, pırlantalardan oluşan tam halkayla çevrelenmiş. Kadranın alt yarısında, saniye ve gün gösteren iki retrograde gösterge de yarım pırlanta halkalar ve Guilloché deseniyle süslenmiş.

oceabi42ww002-harry-winston-ocean-biretrograde-automatic-42mm-7.jpg

Kadranda derinlik ve hacim algısı oluşturmak için ana sayaçlar, bakışları dairesel tarih penceresine doğru çekerek, küçük pırlanta setli üçgenin üzerinde hafifçe yükseltiyor. Naif kollar, ışık yokluğunda ışıldayan bir kaplamaya sahipken, tarih penceresinin üzerinde bir büyüteç yer alıyor.

oceabi42ww002-harry-winston-ocean-biretrograde-automatic-42mm-6.jpg

Retrograd saniye işlevi, arkı sıfırdan otuza kadar takip ediyor ve ardından saat yönünün tersine bir hareketle sıfıra geri atlıyor. Haftanın günlerini gösteren sayaç, her 24 saatte bir ilerliyor ve her pazar, gece yarısı olduğunda geniş çaplı sıçrayışını gerçekleştiriyor.

oceabi42ww002-harry-winston-ocean-biretrograde-automatic-42mm-5.jpg

Çeşit çeşit fonksiyonların hassasiyetini sağlamak için Ocean Biretrograde Automatic 42mm, en son silikon teknolojisine sahip, otomatik mekanizma, HW3305 çalıştırılıyor ve tam kurulumda 65 saatlik güç rezervi sağlıyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebilen mekanizma ve 18K beyaz altın rotor, ince el işçiliğiyle tamamlanmış.

oceabi42ww002-harry-winston-ocean-biretrograde-automatic-42mm-4.jpg

Toplamda, yaklaşık 4.50 karatlık, 367 adet elmas kesim pırlantaya ev sahipliği yapan Harry Winston Biretrograde Automatic 42mm (Ref. OCEABI42WW002), mavi timsah derisi kayış ve 44 pırlantalı 18K beyaz altın tokayla tamamlanıyor.

Benzer İncelemeler