alexa Montre Ecole | British Racing Green | Galet Micro-Rotor | Laurent Ferrier | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Laurent Ferrier Galet Micro-Rotor “Montre Ecole” British Racing Green

laurent-ferrier-logo-2.png

Lüks saatçiliğin butik isimlerinden Laurent Ferrie, saatler kadar tutkuyla bağlı olduğu otomobillerden ilham alan yeni Laurent Ferrier Galet Micro-Rotor “Montre Ecole” British Racing Green modelini tanıttı.

laurent-ferrier-galet-micro-rotor-montre-ecole-british-racing-green-1-.jpg

Laurent Ferrier’nin otomobil tutkusunu bilmeyen yok. Usta saatçi bu işe o kadar gönül vermiş ki 1979 senesinde düzenlenen Le Mans 24 Hours yarışına katılmış ve üçünü gelmiş. Tasarladığı saatler arasında otomobillere gönderme yapan modellere sıklıkla yer veren Ferrie, London Craft Week 2018 kapsamında tanıttığı yeni modeli Laurent Ferrier Galet Micro-Rotor “Montre Ecole” British Racing Green ile bir kez daha motor sporlarına olan tutkusunu vurguluyor.

200’den fazla irili ufaklı markanın katıldığı ve hem İngiliz hem de uluslararası katılımcıların yer aldığı London Craft Week festivalinde tanıtılan yeni model, Laurent Ferrier’in karakteristik çizgilerini taşırken British Racing Green tonunda tasarlanmış kadranıyla etkinliğin İngiliz kimliğine de gönderme yapıyor.

Yeni model, ünlü saatçinin öğrencilik yıllarına gönderme yapan Galet Micro-Rotor “Montre Ecole” modeli temel alınarak tasarlanmış. 40mm çapında ve 10.70mm yüksekliğinde hazırlanan kasa, tamamı parlatılmış paslanmaz çelikten üretilmiş. Parlak kalın bezeli ile bir cep saatini andıran kasada düz ve kübik tasarlanmış boynuzların kullanılması modele, özellikle I.Dünya Savaşı yıllarında askerler arasında popüler olan ve bu nedenle Trench Watch (siper saati) olarak adlandırılan cep saatlerinden dönüştürülmüş kol saatlerini andıran bir hava katmış. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların yer aldığı kasanın su geçirmezlik seviyesi ise 30 metre olarak ayarlanmış.

laurent-ferrier-galet-micro-rotor-montre-ecole-british-racing-green-2-.jpg

Modelin hem motor sporlarına hem de İngiliz otomobil kültürüne gönderme yapan lake kadranı, ismini İngiltere yarış pistlerinde boy gösteren araçlardan alan British Racing Green (İngiliz Yarış Yeşili) tonunda hazırlanmış. Birleşik Krallık sınırları içerisinde üretilen Aston-Martin, Jaguar, Lotus, Triumph, MG ve Sun Beam gibi pek çok markada kullanılan yeşil tonunda tasarlanan kadranın saat 6 hizasına küçük saniye kolu ve gümüş renkte hazırlanmış küçük saniye alt kadranı eklenmiş. Beyaz altın aplik saat markörlerinin ve Assegai tarzı kolların eşlik ettiği kadranda marka logosu ve Geneve yazısı dışında herhangi bir tekst kullanılmamış.

laurent-ferrier-galet-micro-rotor-montre-ecole-british-racing-green-3-.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber FBN 229.01 kullanılmış. Mikro-rotor özellikli otomatik mekanizma 189 ayrı parçadan oluşuyor. 3Hz frekansında çalışan mekanizmanın tam kurulumda verdiği güç rezerv süresi 72 saat olarak ayarlanmış.

laurent-ferrier-galet-micro-rotor-montre-ecole-british-racing-green-4-.jpg

Laurent Ferrier Galet Micro-Rotor “Montre Ecole” British Racing Green modeli yine klasik otomobillere gönderme yapan kahverengi Nova Nappa deri kayış ve paslanmaz çelikten üretilmiş standart toka ile satışa sunuluyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise 37000,00 CHF.

Benzer İncelemeler