alexa LW 10-24 Koleksiyonu | 3DTP Carbon Model | Gold Model | Linde Werdelin | 10. Kuruluş Yıldönümü | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Linde Werdelin LW 10-24 Koleksiyonu

linde-werdelin-logo-svg.png

Butik saat markaları arasında, genç yaşına rağmen tasarladığı egzotik modellerde saatseverlerin beğenisini toplayan Linde Werdelin, 10. kuruluş yıldönümünü yepyeni bir koleksiyon ile taçlandırdı.

10 yıllık geçmişine rağmen özellikle egzotik markalar arasına önemli bir konuma gelmeyi başaran marka saatseverlerin takdirini kazanan modellere hayat vermeye devam ediyor. Köklü markaların egemen olduğu saat sektöründe kendine güçlü bir yer edinen markanın bu başarısı elbette sürpriz değil. Özgün tasarımları, iddialı görüntüleri ve oldukça geniş kişiselleştirme olanaklarıyla kendi liginin vazgeçilmez oyuncuları arasına girmeyi başaran Linde Werdelin, sosyal medya ve pazarlama tekniklerinden de sonuna kadar faydalanmasıyla da biliniyor.

Linde-Werdelin-LW-10-24-Koleksiyonu-1.jpg

Markanın kurucularından Morten Linde, 3. Jenerasyon modelleri kapsayan yeni koleksiyonu şu sözlerle ifade ediyor; “Linde Werdelin’de ortaya çıkan her şey önceki tasarımlardan ilham alıyor. LW 10-24 de geçmişten ilham alan bir model ancak kesinlikle gelecek için tasarlandı…“

Linde-Werdelin-LW-10-24-Koleksiyonu-5.jpg

LW 10-24 Koleksiyonu kapsamında iki farklı model bulunuyor. Karbon kasaya sahip model LW 10-24 3DTP Carbon model ismini alırken, 18K pembe altın kasaya sahip model ise LW 10-24 Gold model ismi ile güncel katalogdaki yerini alıyor. 44mm x 15mm ölçülerindeki kasanın ön yüzünde bombeli safir kristal cam bulunuyor. Saatin su geçirmezlik değeri ise 100 metre olarak belirtiliyor. Kurma kolunun hemen yanına yerleştirilmiş buton GMT fonksiyonu hızlı bir şekilde kullanmaya yarıyor. Bulgari Diagono serisinde yer alan Easy GMT tasarımını andıran modül sayesinde, düğmeye her basıldığında ikinci zaman dilimi bir saat ileri atlıyor.

Linde-Werdelin-LW-10-24-Koleksiyonu-8.jpg

Linde-Werdelin-LW-10-24-Koleksiyonu-9.jpg

Saatin kadranı Zenith’in önderliğinde saatçilik terminolojisindeki yerini sağlamlaştıran “ open heart ” tarzı yarı iskelet bir tasarım sunuyor. Frogman stilinde tasarlanan geniş 6-9 ve 12 rakamları üzerinde SuperLuminova fosfor malzemesi yer alıyor. İndekslerde ve 6-9-12 rakamlarında kullanılan geniş fosfor alanı sayesinde saat oldukça başarılı bir gece görüşü sunuyor. Yine Frogman tarzı tasarlanmış tarih diski saat 3 noktasında bulunuyor. Kadranın genel havası ile fevkalade uyumlu duran tarih diskine, üçgen formuna sahip kollar eşlik ediyor. Saat 12 konumunda göstergeden GMT fonksiyonuna sahip modellerin vazgeçilmez detaylarından gece/gündüz durumu okunabiliyor lakin ayrıca eklenen AM-PM göstergesi ise ne yazık ki biraz gereksiz bir kalabalık yaratıyor.

Linde-Werdelin-LW-10-24-Koleksiyonu-2.jpg

Saatin kalbinde otomatik kurgulu Caliber LW08 görev yapıyor. 25 taşlı mekanizma 28,800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor. Masif tasarlanmış arka kapak nedeniyle mekanizmayı seyretmek ne yazık ki mümkün olmuyor.

Linde-Werdelin-LW-10-24-Koleksiyonu-6.jpg

LW 10-24 Koleksiyonu’nda yer alan modellerin tamamı kauçuk kordon ile sunuluyor. Geniş bir renk paleti ile sunulan kauçuk kayış, saati kolay bir şekilde bambaşka kimliklere büründürmeye imkân sağlıyor.

Linde-Werdelin-LW-10-24-Koleksiyonu-7.jpg

Her model için 96 adet ile sınırlandırılmış üretime sahip koleksiyonun saatseverlerle buluşma tarihi ise 2017’nin ikinci çeyreği olarak öngörülüyor.

Linde-Werdelin-LW-10-24-Koleksiyonu-image.jpg

Benzer İncelemeler