alexa L3.728.4.96.9 | L3.728.4.76.6 | GMT Flash Setting | Conquest V.H.P. | Longines | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Conquest V.H.P. GMT Flash Setting

Logo_Longines_slider_New_C-_-15710.jpg

Longines, geçtiğimiz yıl ürün grubuna dahil ettiği ileri teknoloji ürünü modeli Longines Conquest V.H.P.’nin ikinci zaman dilimi özellikli yeni bir versiyonunu tanıttı.

longines-conquest-v-h-p-gmt-flash-setting-1-.jpg

Swatch Group çatısı altında faaliyetlerine devam eden dev üretici Longines, geçtiğimiz yıl ürün grubuna eklediği yeni modeli Longines Conquest V.H.P. ile boy göstermişti. İsmini Very High Precision yani Çok Yüksek Hassasiyet kelimelerinden alan model, ETA bünyesinde üretilen Quartz mekanizmaların zirve noktası kabul edilen ileri teknoloji ürünü bir kalibre ile donatılmıştı. Yıllık 5sn gibi etkileyici bir sapma oranı ile dikkat çeken model, herhangi bir darbe veya manyetik ortama maruz kaldığında kolları sıfırlayıp tekrar doğru zamanı göstermesini sağlayan özelliği ile de göz doldurmuştu.

longines-conquest-v-h-p-gmt-flash-setting-2-.jpg

Lokomotif marka, geçtiğimiz günlerde bu ilginç model ailesine eklediği yeni bir versiyon ile tekrar saat tutkunları ile buluştu. V.H.P. konseptinin çıkış noktası olan ileri teknoloji kavramıyla doğru orantılı şekilde tasarlanan yeni model ikinci zaman dilimi (GMT) fonksiyonu ile ön plana çıkıyor. Ancak modelin esas dikkat çekici özelliği ise ikinci zaman dilimi ayarı için Wi-Fi veya Bluetooth gibi bağlantılar yerine eşleşme sağlanan akıllı telefonun flaşından faydalanıyor olması.

longines-conquest-v-h-p-gmt-flash-setting-3-.jpg

Flash Setting olarak geçen bu fonksiyon, hem yerel hem de hedef konumlarındaki zaman ayarını bu fonksiyona özel tasarlanmış bir uygulamayı kullanarak yapıyor. Modelin kadranında saat 12 hizasına yerleştirilmiş küçük bir sensor vasıtasıyla, eşleşme sağlanan akıllı cep telefonun flaşına ait sinyalleri işleyen çözümleyen mekanizma, ayar kolu kullanılmasına gerek kalmaksızın her iki zaman diliminin de saatlerini ayarlayabiliyor.

longines-conquest-v-h-p-gmt-flash-setting-4-.jpg

Bütün bu ileri teknoloji ürünü özelliklerin ardında ise ETA menşeli Quartz mekanizmaların geldiği en üst seviyeyi temsil eden Ref. L287.2 kalibre yer alıyor. Geçen sene tanıtılan üç kollu ve kronograf versiyonlarda olduğu gibi yine yılda sadece 5sn’lik sapma ile zaman tutabilen mekanizma, 2399 yılına kadar ayar gerektirmeyen takvim özelliği de taşıyor. Ayar koluna olan ihtiyacı asgariye indiren mekanizmanın ayar kolu üzerine basarak yerel ve hedef zaman dilimleri arasında geçiş fonksiyonu da bulunuyor.

Conquest V.H.P. GMT Flash Setting Koleksiyonu, 41mm ve 43mm olmak üzere iki farklı kasa ile gelen dört versiyondan oluşuyor. Paslanmaz çelik ve siyah PVD seçenekleri bulunan modellere siyah, beyaz, mavi tonlarında hazırlanmış kadranlar ve kauçuk kayışlar eşlik ediyor. Koleksiyonda kasa ile uyumlu şekilde tasarlanmış paslanmaz çelik ve siyah PVD kaplamalı metal bilezikler de yer alıyor.

l3-728-4-96-9-longines-conquest-v-h-p-gmt-flash-setting-.jpg l3-728-4-76-6-longines-conquest-v-h-p-gmt-flash-setting-.jpg

l3-718-4-56-9-longines-conquest-v-h-p-gmt-flash-setting-.jpg l3-718-2-66-6-longines-conquest-v-h-p-gmt-flash-setting-.jpg

Benzer İncelemeler