alexa Longines | Heritage | Avigation | BigEye | L2.816.4.53.2
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Heritage Avigation BigEye L2.816.4.53.2/4

Logo-Longines.jpg

Longines’in başarılı ürün gruplarından Heritage ailesinin en yeni üyelerinden Avigation BigEye modeli inceleme köşemize konuk oldu.

longines-avigation-big-eye-chronograph-6-.jpg

Longines Heritage koleksiyonu için en büyük avantajlardan biri, şüphesiz markanın çok derin bir geçmişe sahip olması. Longines, zamanında o kadar başarılı modellere imza atmış ki, bugün aynı tasarımları yeniden yorumladığında bile ortaya çıkan sonuçlar hep markanın lehine oluyor.Longines Avigation BigEye, havacılığın altın çağında tasarlanmış eski bir kronograf modelden ilham alıyor. 

41mm paslanmaz çelik kasaya sahip modelin ön yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal cam görev yapıyor. Modelin kadran tasarımında hem iddialı hem de profesyonel bir tasarım tercih edilmiş. Farklı ebatta tasarlanan alt kadranlarıyla oldukça ilgi çekici bir model olan Avigation BigEye, havacılık konseptine uygun şekilde eldiven giyiyorken bile güvenli kullanım olanağı sunan büyük kronograf butonlarıyla dikkat çekiyor. Modelin su geçirmezlik değeri ise 30M olarak ayarlanmış.

longines-avigation-big-eye-chronograph.jpg

longines-avigation-big-eye-chronograph-1-.jpg longines-avigation-big-eye-chronograph-5-.jpg

Heritage Avigation BigEye alt kadranlarında üç farklı ebat kullanılmış. Bu okunabilirliği bir yandan arttırırken bir yandan da saati standart çizgilerden çıkararak daha sportif bir hale sokmuş. Havacılık konseptinde sıkça gördüğümüz üzere SuperLuminova fosfor malzemesi ile kaplı büyük rakam indeks ve kollar olarak bu modelde de yerini almış. 

longines-avigation-big-eye-chronograph-7-.jpg

Longines Heritage koleksiyonunda genellikle markanın ikonik kanatlı kum saati logosu ya da el yazısı Longines yazısı kullanılıyordu. Fakat bu model de her ikisinde de vazgeçilmiş ve Longines yazısı düz bir şekilde yazılmış. Bu sayede model modern bir detaya da kavuşmuş. 

longines-avigation-big-eye-chronograph-10-.jpg

Saatin kalbinde kolon çarklı L688 (ETA A08.L01) kalibre yer alıyor. 27 taşlı otomatik mekanizma, 4Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumun ardından 54 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Modelin kapalı arka kapağı yüzünden mekanizma görünmese de modelin konseptine uygun olacak şekilde eski tip savaş uçağı figürü kapağın arkasına işlenmiş. 

longines-avigation-big-eye-chronograph-4-.jpg

Saatin üzerinde son derece konforlu eskitilmiş kahverengi bir kordon ve paslanmaz çelik toka yer alıyor.

longines-avigation-big-eye-chronograph-2-.jpg longines-avigation-big-eye-chronograph-3-.jpg

Benzer İncelemeler