alexa Longines | Heritage | Chronograph | 1940
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Heritage Chronograph 1940

Logo-Longines.jpg

Longines’in başarılı ürün gruplarından Heritage ailesinin Baselworld 2017 kapsamında tanıtılan yeni üyelerinden Longines Heritage Chronograph 1940 modeli mercek altında.

longines-heritage-chrono-1940-4-.jpg

Son yıllarda saat sektöründe oldukça popüler olan Heritage konseptinin en başarılı markalarından biri kabul edilen Longines, Baselworld 2017 kapsamında sevilen koleksiyonuna yeni dahil olan modelleri tanıtmıştı. Markanın Heritage koleksiyonu bünyesinde duyurulan yeni modellerden Longines Heritage Chronograph 1940 sizlerle...

Geçmişte farklı modelleriyle sayfalarımıza konuk olan Longines Heritage koleksiyonu, markanın zengin arşivinde yer alan başarılı modellerin günümüz uyarlamalarından oluşuyor. Retro tasarımları günümüz teknolojisi ve üretim kalitesi ile buluşturan modeller, özellikle vintage saatlerden hoşlanan saat meraklılarından büyük ilgi görüyor. İnceleme köşemizin bugünkü konuğu olan Longines Heritage Chronograph 1940 modeli de ait olduğu konseptin başarılı örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

longines-heritage-chrono-1940-9-.jpg

Yeni model, 41mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik bir kasa içerisinde sunuluyor. Tamamı parlak yüzeylerden oluşan kasanın ön yüzünde yer alan ince bezeli ve kalın tasarlanmış boynuzları sayesinde, bilekte olduğundan biraz daha büyük durduğunu söyleyebiliriz ama kesinlikle rahatsız edici bir şekilde değil. Her iki yüzünde de çizilmeye dayanıklı safir kristal camların yer aldığı kasanın su geçirmezlik derecesi 30M olarak ayarlanmış. Kasanın el ilgi çekici bölümlerinden biri de geniş dikdörtgen şeklinde tasarlanmış kronograf buton seti. 1940lı yılların kronograf modellerinde rastladığımız bu tasarım detayının modelin retro havasına etkisi çok büyük.

longines-heritage-chrono-1940-11-.jpg

longines-heritage-chrono-1940-6-.jpg longines-heritage-chrono-1940-2-.jpg

Longines Heritage Chronograph 1940 modelinin çok şık ve özgün bir kadranı var. Dikey fırçalanmış yüzey efektine sahip metalik gri zemin tonuyla hazırlanan kadrana altın rengi kollar ve indeksler eşlik ediyor. Büyük rakam ve dot (yuvarlak nokta) tarzı indekslerin beraber kullanıldığı kadranda tarih fonksiyonuna yer verilmemesi de -tasarım bütünlüğü açısından- yerinde bir tercih olmuş. Saat 3 ve 9 hizasına yerleştirilen opak zeminli geniş alt-kadranlardan oluşan Bi-Compax kronograf dizilimli kadranda, marka logosu ve yazı kullanımı açısından da sade bir tasarım kullanılmış.

longines-heritage-chrono-1940-3-.jpg

Modele hayat verecek mekanizma olarak Longines Caliber Ref. L705.2 tercih edilmiş. Markanın Bi-Compax kronograf özellikli modellerinden aşina olduğumuz otomatik mekanizma, 4Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumda 46 saatlik güç rezervi sunuyor. Longines imzalı rotor ve Cotes de Geneve tarzı süslemelerle dekore edilmiş 25 taşlı mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

longines-heritage-chrono-1940-8-.jpg

Longines Heritage Chronograph 1940 siyah timsah derisi kayış ve Longines logolu parlatılmış paslanmaz çelik toka ile satışa sunuluyor. 

longines-heritage-chrono-1940-7-.jpg longines-heritage-chrono-1940-10-.jpg

Benzer İncelemeler