alexa Longines | HydroConquest | 41mm | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines HydroConquest 41mm

Longines, dalgıç saati segmentindeki kült model ailesi HydroConquest koleksiyonuna, vintage esintiler taşıyan detayları ile dikkat çeken, yeni bir referans ekliyor.

longines-hydro-conquest-41-mm-1.jpg longines-hydro-conquest-41-mm-2.jpg

2007 yılından bu yana Longines ürün grubunda yer alan HydroConquest Koleksiyonu, duayen markanın modern dalgıç saati segmentindeki başarılı model ailesi olarak tanınıyor. 2018 yılında geçirdiği modernizasyon ile 41mm ve 43mm kasa seçeneklerinin yanı sıra seramik bezel minesi, kauçuk kayışı alternatifi ve geliştirilmiş mekanizma gibi unsurlarla donatılan model ailesi, bugün vintage esintiler taşıyan detayları ile dikkat çeken yeni bir model ile genişlemeye devam ediyor. 

longines-hydro-conquest-41-mm-3.jpg

41mm çapında tasarlanmış modern HydroConquest tarzı paslanmaz çelik kasaya dalgıç tipi bezel ve Longines imzalı kilitli kurma kolu eşlik ediyor. Yeşil seramik mineli bezelin iç kısmında yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam görev yapıyor. Vidalı arka kapağın yer aldığı kasa, 300 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

longines-hydro-conquest-41-mm-4.jpg longines-hydro-conquest-41-mm-5.jpg

Mat siyah ve pütürlü görünüme sahip kadrana, rakam ve yuvarlak markörlerin yanında, HydroConquest model ailesinin imzası haline gelen özgün kollar eşlik ediyor. Şık kadranın saat 3 konumunda ise tarih penceresi bulunuyor. Krem rengi Super-LumiNOVA fosfor uygulamalı bileşenler hem modelin retro odaklı tasarımını pekiştiriyor hem de karanlık ortamlarda yeterli okunabilirlik sağlıyor. 

longines-hydro-conquest-41-mm-6.jpg

Yeni modele Longines Caliber L888 hayat veriyor. ETA A31.L02 tabanlı yeni nesil otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 3 gün/72 saat güç rezerv süresi sunuyor. Metal bilezik (L3.781.4.05.6) ve yeşil tekstil kayış (L3.781.4.05.2) bulunan model, EUR 1,950 liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

longines-hydro-conquest-41-mm-7.jpg

Benzer İncelemeler