alexa Lindbergh | Longines | Hour Angle | 90th Anniversary | Baselworld 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Lindbergh Hour Angle Watch 90th Anniversary

Logo-Longines.jpg

Bundan tam 90 yıl önce gerçekleştirdiği 33,5 saatlik uçuşuyla New York’tan Paris yakınlarında yer akan Le Bourget hava limanına iniş yapan Amerikalı genç pilot Charles A. Lindbergh, havacılık tarihinin ilk aktarmasız transatlantik uçuşunu gerçekleştiren pilot oldu. Bu önemli olayın resmi zaman tutuculuğunu üstlenen Longines, ikonik ürün gurubu Lindbergh Hour Angle ile bir kez daha saatseverlerle buluştu.

Longines-Lindbergh-Hour-Angle-Watch-90th-Anniversary-8.jpg

Longines Lindbergh Hour Angle safkan bir pilot saati. En zor şartlarda bile maksimum okunabilirlik performansı için 47.5mm gibi iddialı bir kasa çapıyla tasarlanan model, titanyum malzemesi ile kullanılabilirlik sınırlarının da içinde kalmayı başarmış. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camın yer aldığı kasanın su geçirmezlik değeri, günümüz standartları için biraz zayıf kalan 30Molarak ayarlanmış. Ön tarafta yer alan dönebilen bezel için siyah PVD kaplama kullanan Longines, pilot eldiveniyle tutulduğunda dahi rahatça kavranabilen büyük bir ayar tepesi tercih etmiş.

Longines-Lindbergh-Hour-Angle-Watch-90th-Anniversary-6.jpg Longines-Lindbergh-Hour-Angle-Watch-90th-Anniversary-1.jpg 

Saatin kadranında yer alan 180 derece skalası ve bezel sayesinde, coğrafi konum hızlı ve doğru şekilde ayarlanabiliyor. Gümüş ve siyah tonların yarattığı kontrast sayesinde başarılı bir okunabilirlik sunan kadran, herhangi bir fosfor malzemesi içermeye indeks ve kollarıyla karanlık ortamlarda aynı performansı gösteremiyor. Breguet tarzında hazırlanmış kollara rodyum kaplama uygulanmış.

Longines-Lindbergh-Hour-Angle-Watch-90th-Anniversary-2.jpg

Saatin kalbinde otomatik L699.2 kalibre görev yapıyor. ETA A07.L01 kalibre baz alınarak tasarlanan 24 taşlı mekanizma, saatte 28,800 vuruş yapıyor. L699.2 kalibre için güç rezervi süresi ise 46 saat olarak belirtiliyor.

Longines-Lindbergh-Hour-Angle-Watch-90th-Anniversary-3.jpg

Havacı tipi kahverengi deri kordon ile gelen saat paslanmaz çelik tokaya sahip. Aynı zamanda kalın pilot montlarının üzerinde kullanmak için kutu seti içerisinde bir de uzatma bağlantısı çıkıyor.

Longines-Lindbergh-Hour-Angle-Watch-90th-Anniversary-4.jpg Longines-Lindbergh-Hour-Angle-Watch-90th-Anniversary-7.jpg

Longines-Lindbergh-Hour-Angle-Watch-90th-Anniversary-5.jpg

Benzer İncelemeler