alexa Longines 2018 Yenilikleri | L2.910.4.78.3 | L2.910.4.51.7 | Annual Calendar | Master Collection | Longines | Baselworld 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Master Collection Annual Calendar

Logo_Longines_slider_New_C-_-15710.jpg

Longines amiral gemisi ürün gruplarından Master Collection, Annual Calendar fonksiyonlu yeni modeli ile Baselworld 2018’de boy gösterdi. Siyah, beyaz ve mavi kadranlı modelleri ile geniş ürün yelpazesinde sunulacak modellerin detayları haberimizde.

simon-baker-the-longines-master-collection-annual-calendar-.jpg

İlk defa 2005 senesinde piyasaya sürülen Master Collection, geçen yıllarla beraber birçok farklı opsiyonla saat severler ile buluştu. Bu sene karşımıza çıkan model ise şimdiye kadar üretilen tüm Master Collection saatlerinden daha özel bir mekanizma ile karşımıza çıkıyor. ETA A31.L81 baz alınarak tasarlanan kalibre L897.2 sadece bu saate özel hazırlanmış.

40mm kasa çapına sahip model paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş. Saatin ön ve arka yüzünde safir cam kullanılmış ve su geçirmezlik değeri ise 30 metre olarak belirlenmiş.

l2-910-4-78-3-the-longines-master-collection-annual-calendar-1-.jpg

Yeni modelin 4 farklı kadran opsiyonu bulunuyor, siyah, beyaz ve mavi olarak tercih edilebilen kadranda dördüncü opsiyon ise beyaz renkli pırlanta indeksli versiyon. Pırlanta kullanımı saati biraz daha feminen havaya soksa da günümüzde birçok pırlantalı erkek saatleri mevcut.

l2-910-4-77-6-the-longines-master-collection-annual-calendar-.jpg

Annual Calendar komplikasyonuna sahip model bu özelliği sayesinde Şubat ayı hariç tarih ayarı gerektirmiyor. Modelin tarih penceresi ise gün ve tarih olarak saat 3 konumuna yerleştirilmiş.

l2-910-4-78-3-the-longines-master-collection-annual-calendar-2-.jpg

Modelin kalbinde L897.2 kalibre yer alıyor. Annual calendar fonksiyonuna sahip mekanizma saatte 25,200 vuruş ile çalışıyor ve tam kurulumun ardından 64 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

Yeni modelin paslanmaz çelik ve kahverengi timsah derisi olmak üzere iki opsiyonu bulunuyor. Benim gözümde saatin puan kaybettiği tek nokta deri kordonu, klasik saatte kontrast dikişli deri kordon kullanılarak saat spor bir görünüme kavuşmuş, fakat ben kordon ile aynı renk dikişin kullanılmasını tercih ederdim.

l2-910-4-92-6-the-longines-master-collection-annual-calendar-.jpg l2-910-4-51-7-the-longines-master-collection-annual-calendar-.jpg

Yeni model ile Master Collection’nın daha da güçleneceğini düşünüyorum. Şimdiye kadar fiyat/performans dengesi büyük başarılar yakalayan koleksiyon, Annual Calendar modeli ile de güzel bir satış rakamlarını yakalayacaktır.
Benzer İncelemeler