alexa L27394516 | Master Collection | Retrograde Moon Phase | Longines
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Master Collection Retrograde Moon Phase

Logo-Longines.jpg

İsviçre Saat Endüstrisi’nin lokomotif markalarından Longines, beğenilen Master Collection ürün grubunda yer alan Retrograde özellikli modeli ile sayfalarımıza konuk oldu.

Longines-Master-Collection-Retrograde-Moon-Phase-4.jpg

Master Collection, ünlü markanın taşıdığı klasik çizgiler kadar yer verdiği önemli özellikler de beğeni toplayan ürün grubu olarak biliniyor. Daha önce Longines Master Collection Chronograph Moon Phase modeli ile mercek altına aldığımız ürün grubundan bugünkü incelememize konu model ise Longines Master Collection Retrograde Moon Phase.

Longines-Master-Collection-Retrograde-Moon-Phase-6.jpg

Modelin kadranı da tıpkı kasasında olduğu gibi Master Collection modellerinde sıkça gördüğümüz detaylara yer veriyor. Yazı karakterinden kadran zemininde yer verilen Guilloche desenlere kadar tipik bir Master Collection modeli özellikleri gösteren kadran, detay işçiliği konusunda bizden tam not alıyor.

Longines Master Collection Retrograde Moon Phase modelinin 41mm ve 44mm boyutlarında tasarlanmış kasaları ile birbirinden ayrılan iki farklı versiyonu var. İncelememize konu model 44mm’lik versiyon.

Saatin paslanmaz çelikten üretilmiş kasası, Master Collection ürün grubundan aşina olduğumuz detaylar içeriyor. 44mm’lik çapa sahip kasanın tamamı parlak yüzey formunda tasarlanmış. Büyük sayılabilecek çapına rağmen kolda oldukça konforlu bir kullanım sunuyor. Her iki tarafında da çizilmeye dayanıklı safir Kristal camların yer aldığı kasa, 30M su geçirmezlik değeri ile günümüz standartlarına bir nebze zayıf kalıyor. Retrograde formasyonunda tasarlanmış göstergeleri kontrol eden iki adet buton ve klasik tasarımlı ayar tepesi kasanın sağ tarafında bulunuyor.

Longines-Master-Collection-Retrograde-Moon-Phase-8.jpg Longines-Master-Collection-Retrograde-Moon-Phase-9.jpg

Modelin kadranı da tıpkı kasasında olduğu gibi Master Collection modellerinde sıkça gördüğümüz detaylara yer veriyor. Yazı karakterinden kadran zemininde yer verilen Guilloche desenlere kadar tipik bir Master Collection modeli özellikleri gösteren kadran, detay işçiliği konusunda bizden tam not alıyor.

Longines-Master-Collection-Retrograde-Moon-Phase-7.jpg

Saate ismini veren Retrograde göstergeler kadranın saat 3 ve 9 yönlerinde yer alıyor. Saat 3 yönündeki gösterge tarih fonksiyonunu gösterirken, saat 9 yönünde yer alan Retrograde kadrandan ise ikinci bir zaman dilimi okunabiliyor. Modele oldukça klasik bir hava katan bu detaylara, bildiğimiz ay fazı göstergesine yine bir illüstrasyon içeren disk tarzıyla eşlik eden gece/gündüz indikatörü destek veriyor.

Longines-Master-Collection-Retrograde-Moon-Phase-2.jpg

Koyu renk zemin üzerinde yer alan bunca fonksiyona rağmen okunabilirlik konusunda taviz vermeyen kadran, Rhodium yüzey kaplaması ile oldukça göz alıcı duruyor.

Bağlı bulunduğu Swatch Group sayesinde ETA’nın sonsuz mekanizma desteği ile yoluna devam eden Longines, bu farklı modelin içerisinde Caliber Ref. L707.2 kodlu kalibreye yer vermiş.

Longines-Master-Collection-Retrograde-Moon-Phase-11.jpg

İncelememize konu versiyon, parlak ve mat yüzeylerin kombinasyonundan oluşan paslanmaz çelik bilezik ile tasarlanmış. Saatin görkemli kasasıyla bir araya geldiğinde genel ağırlığı oldukça arttıran bilezik, başarılı tasarımı sayesinde konfordan ödün vermeden kullanım olanağı sunuyor. Daha klasik bir görüntü ve daha hafif bir saat isteyen kullanıcılar için modelin bir de kontrast dikişli deri kayışa sahip modeli bulunuyor.

Longines-Master-Collection-Retrograde-Moon-Phase-10.jpg

Longines Master Collection, özellikle fiyat / performans oranı olarak oldukça başarılı bir ürün grubu. Eğer koleksiyonun sembolleşmiş tasarım detaylarından hoşlanıyor ve biraz daha aykırı bir model arıyorsanız Longines Master Collection Retrograde Moon Phase tam size göre…

Longines-Master-Collection-Retrograde-Moon-Phase-3.jpg Longines-Master-Collection-Retrograde-Moon-Phase-12.jpg

Benzer İncelemeler