alexa L3.811.4.53.0 | Spirit | Longines | Pilot Saati | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Spirit (Ref. L3.811.4.53.0)

Longines Sport koleksiyonunun en yeni üyesi Spirit, pilot saati tutkunlarının en özel anlarına eşlik etmek için hazır.

l3-811-4-53-0-longines-spirit-1.jpg

Uçmak Longines’ in ruhunda var, hem de kelimenin her anlamıyla. Havacılığa gönül vermiş bu markanın son yıllarda tanıttığı modellerle yakaladığı başarı, onu sadece rakiplerinden ayırmakla kalmıyor, aynı zamanda saat severlerin marka ve model tercihlerinde üst sıralara “uçmasını” da sağlıyor.

l3-811-4-53-0-longines-spirit-4.jpg

Spirit serisi, Longines’ in 2020 yenilikleri arasında ayrı bir yere sahip. Nedir bu fark derseniz; sıfırdan yaratılan koleksiyonda, modern bir Pilot saatinde olmasında gereken her detaya yer verilirken, markanın havacılık mirasından gelen genler de yer alıyor.

l3-811-4-53-0-longines-spirit-3.jpg

İnceleme için seçtiğimiz model 42mm çapında bir kasa ile geliyor ancak aynı saatin 40mm’lik versiyonu da bulunmakta ve dürüst olmak gerekirse bence 40mm bu saate daha çok yakışıyor. Saatin ön yüzünde safir kristal cam ve hemen ardında fevkalade okunabilir mat siyah kadran bulunuyor. Kadranda yer alan büyük rakam indekslere ve kollara uygulanmış Super-LumiNOVA sayesinde gece görünürlüğü de maksimuma ulaşmış durumda. Kadranda üst kısımda Longines logosu, altlara doğru ise mükemmelliğin sembolü 5 yıldız ve kronometre yazıları bulunuyor. Kadrana dair tek eleştirim ise saat 3 pozisyonunda yer alan tarih penceresi ile ilgili. 40mm’lik versiyonda bu alanda yalnızca tarih penceresine yer verilmiş, 42mm’de ise artan ebatlardan ötürü 3 sayısının bir kısmı da kadrana eklenmiş. Evet, tarih oldukça kullanışlı bir komplikasyon ancak aynı saatin tam indeksli ve tarihsiz versiyonunun göze çok daha dengeli geleceği görüşündeyim. Son olarak saatin arka yüzü, bir pilot saatine yakışacak şekilde kapalı tasarlanmış.

l3-811-4-53-0-longines-spirit-2.jpg

Longines Spirit, in-house üretilen otomatik Caliber L888.4 mekanizmaya ev sahipliği yapıyor. Saat, dakika, saniye ve tarih özelliklerine sahip mekanizma 21 taşlı ve 64 saatlik güç rezervine sahip. Swatch grubu bünyesinde yer alan markalar için tanıdık, sektörün kalanı için ise sıra dışı sayılabilecek 25200vph’lik çalışma hızına sahip mekanizma kronometre sertifikasıyla üstün performansını tescilliyor.

l3-811-4-53-0-longines-spirit-5.jpg

Bileğe kahverengi deri ve NATO kayışın yanı sıra, paslanmaz çelik bilezik seçenekleri ile de sabitlenebilen Longines Spirit modellerinin iki farklı kasa çapında, üç farklı kadran renginde ve üç kollunun yanında kronograf da olmak üzere 18 çeşit varyasyonu bulunuyor.

l3-811-4-53-0-longines-spirit-6.jpg l3-820-4-93-6-longines-spirit-bracelet.jpg
Benzer İncelemeler