alexa Zulu Time | Spirit | Longines | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Longines Spirit Zulu Time

Longines, son yıllarda tanıttığı en başarılı model ailelerinden kabul edilen Spirit koleksiyonunu ikinci zaman dilimi fonksiyonuyla buluşturuyor.

The-Longines-Spirit-Zulu-Time-20.jpg The-Longines-Spirit-Zulu-Time-21.jpg

Markanın 2020 yılında tanıttığı Spirit koleksiyonu, klasik pilot saati tasarım unsurlarını günümüz normları ve teknolojisiyle buluşturan karakteristik çizgisi ile büyük ilgi toplamıştı. Horofriend dostlarımızdan Mehmetali Dölen’in de tecrübelerini HoroboxTV ekranlarında paylaştığı model ailesi, klasik ve modern detayları başarıyla harmanlayan özellikleri ile kısa zaman içinde orta seviye segmentine ilgi duyan meraklıların da beğenisini kazanmıştı. Ünlü marka, başarılı model ailesine eklediği ikinci zaman dilimi özellikli yeni modellerini, çevrimiçi düzenlenen özel bir etkinlikle saat tutkunlarının beğenisine sundu.

The-Longines-Spirit-Zulu-Time-22.jpg The-Longines-Spirit-Zulu-Time-23.jpg

Altı yeni versiyon ile tanıtılan model ailesine gelin yakından bakalım.

Yeni koleksiyon 42mm çapında ve 13.90mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Model ailesinin neo-klasik tarzıyla uyumlu bir duruş sergileyen kasa, mat ve parlak yüzeylerin birlikte kullanıldığı tasarımıyla son derece şık ve kaliteli bir görüntü sunuyor. Paslanmaz çelikten üretilen kasanın ön yüzünde siyah, yeşil ve mavi seramik mineli, çift yöne dönebilen bezel yer alıyor. Ön tarafında yansıma önleyici kaplamaya sahip bombeli safir kristal camın görev yaptığı kasaya, Longines imzalı kurma kolu ve altı vida ile kasaya sabitlenen arka kapak eşlik ediyor. Sportif tasarımıyla öne çıkan kasa, 100 metreye kadar su basıcına dayanabiliyor. 

 The-Longines-Spirit-Zulu-Time-24.jpg The-Longines-Spirit-Zulu-Time-25.jpg

Longines Spirit Zulu Time, Spirit konseptinin imza detaylarıyla bezenmiş üç farklı kadran seçeneği ile sunuluyor. Mat siyah, kumlama antrasit ve güneş ışını desenli mavi kadranlara, derinlik hissini arttıran aplik indeksler ve baton tarzı kollar eşlik ediyor. GMT fonksiyonu ise merkeze yerleştirilen ekstra kol vasıtası ile takip ediliyor. Super-LumiNOVA dolgulu indeks ve kollarla hemen her ortamda maksimum okunabilirlik sunan kadranın saat 6 hizasında tarih penceresi bulunuyor.

The-Longines-Spirit-Zulu-Time-26.jpg The-Longines-Spirit-Zulu-Time-27.jpg

Yeni model ailesi, ETA tabanlı Calibre L844.4 mekanizma ile çalışıyor. Markaya özel tasarlanan otomatik mekanizma, ileri teknoloji ürünü bileşenlerinin ve 25.200vph çalışma frekansının da yardımıyla, tam kurulumda 72 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

The-Longines-Spirit-Zulu-Time-28.jpg The-Longines-Spirit-Zulu-Time-29.jpg

Kolay değiştirme sistemiyle donatılmış üç parçalı bileziğin yanı sıra kahverengi, bej ve mavi olmak üzere üç farklı deri kayış alternatifi ile satışa sunulacak modellere dair referans bilgileri ise şöyle:

Longines-Spirit-Zulu-Time-14.jpg

L3.812.4.93.6 (mavi kadran, bilezik)

Longines-Spirit-Zulu-Time-15.jpg

L3.812.4.93.2 (mavi kadran, deri kayış)

Longines-Spirit-Zulu-Time-18.jpg

L3.812.4.53.6 (siyah kadran, bilezik)

Longines-Spirit-Zulu-Time-19.jpg

L3.812.4.53.2 (siyah kadran, deri kayış)

Longines-Spirit-Zulu-Time-16.jpg

L3.812.4.63.6 (kumlanmış antrasit kadran, bilezik)

Longines-Spirit-Zulu-Time-17.jpg

L3.812.4.63.2 (kumlanmış antrasit kadran, deri kayış)

Fiyat:
Deri kayış ile 2750 CHF
Bilezik ile 2.850 CHF

Benzer İncelemeler