alexa Louis Vuitton | Tambour | 2023 | Yeni Modeller
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Louis Vuitton Tambour 2023 Yeni Modeller

İsmi moda ve lüks ile özdeşleşen dev isimlerden Louis Vuitton, kült olmaya aday özgün model ailesi Tambour’u modern ve ustaca dokunuşlarla yeniden yorumluyor.

louis-vuitton-tambour-2023-1.jpg

Tambour, 2002 yılından bu yana Louis Vuitton’u lüks saat segmentinde temsil edeni köklü bir koleksiyon olarak saat dünyasında yer alıyor. Davul tarzı kasası, yüksek kasa profilinin kademeli kadran tasarımıyla birleşmesinden doğan derinliği ve markanın hünerli ellerinde hayat bulan detayları ile öne çıkan model ailesi, geçirdiği kapsamlı güncellemeyle birlikte yeni bir sayfa açıyor. 2023 yılına iki yeni versiyon ile merhaba diyen ikonik koleksiyona gelin, yakından bakalım. 

louis-vuitton-tambour-2023-2.jpg

Yeni model, 40mm çapında ve 8.3mm kalınlığında tasarlanmış, model ailesinin sembolü sayılan, davul tarzı kasa ile geliyor. Geçmiş modellere göre daha kompakt yapısıyla koleksiyonun şimdiye kadar üretilmiş en konforlu modellerine ev sahipliği yapan kasanın bezelinin yan kısmında, 12 Louis Vuitton kabartma harf dikkati çekiyor. Paslanmaz çelikten üretilen şık kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camlar görev yapıyor. Sportif tarzı ve rafine hatlarıyla model ailesinin yeni yüzünü simgeleyen kasa, 50 metre ile sınırlandırılmış su geçirmezlik değeri ile modeli bize sudan uzak tutmamızı hatırlatıyor.

louis-vuitton-tambour-2023-3.jpg

Güncel model ailesinde iki farklı referans yer alıyor. Model ailesinin geçirdiği modern ve sade güncellemeden nasibini alan kadranlar, monokrom renk paletlerinin getirdiği temiz görüntüyü sektör tarzı bölünmüş yüzeyleriyle hareketlendiriyor. Beyaz altından üretilmiş büyük rakam ve baton indekslerin beraber kullanıldığı kadranlarda zaman, yine beyaz altın kollarla takip ediliyor. Saat 6 hizasında yivli zemine sahip küçük saniye sayacı, en dış kısmında kalan bölümde ise saat ve dakikaların işaretlendiği halka skalanın bulunduğu kadranlar, Super-LumiNOVA dolgulu bileşenleri sayesinde ışığın az olduğu ortamlarda bile net okunabilirlik vadediyor.

louis-vuitton-tambour-2023-4.jpg

Yeni modellerin kalbinde, Le Cercle des Horlogers’in imzasını taşıyan, Caliber LFT023 görev yapıyor. Geneva Chronometric Observatory sertifikalı otomatik kalibre gücünü, 22K masif altından üretilmiş ve stilize Louis Vuitton işlemesi uygulanmış mikro-rotordan alıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan kalibre, tam kurulumda 50 saate kadar güç rezerv süresi sağlıyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebilen zarif mekanizma, mikro-kumlama yüzeyli köprüleri, 31 adet renksiz taşı, elle parlatılmış ve pahlanmış kenarları ve dairesel dekore edilmiş ana gövdesi ile görsel bir şölen sunuyor.

louis-vuitton-tambour-2023-5.jpg

Tambour’un yeni ve modern yüzünü simgeleyen bir diğer detay da bizleri bilezik kısmında karşılıyor. Son dönemlerin popüler akımlarından Sport-Chic segmentine uygun tasarlanan entegre bilezik, görsel anlamda modeli farklı bir lige taşırken konfor konusunda benzersiz bir deneyim vadediyor. Zarif bilezik kola, LV imzalı gizli klips ile sabitleniyor.

louis-vuitton-tambour-2023-6.jpg

Yeni modelin piyasa sunulacağı tarih Eylül 2023 olarak belirtilse de dünya çapındaki Louis Vuitton butiklerinin ön sipariş kabul etmeye başladığı belirtiliyor. Modellere dair referans ve fiyat bilgisi ise şöyle;

louis-vuitton-tambour-2023-7.jpg

Ref. W1ST10 - Gri Kadran EUR 19,500 (vergiler dahil)

louis-vuitton-tambour-2023-8.jpg

Ref. W1ST20 - Mavi Kadran EUR 19,500 (vergiler dahil)

Benzer İncelemeler