alexa Louis Vuitton | Tambour | Street | Diver | Chronograph
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Louis Vuitton Tambour Street Diver Chronograph

Lüks dünyasının kült isimlerinden Louis Vuitton, ikonik model ailesi Tambour koleksiyonunu iki yeni versiyon ile yeniden saat tutkunlarının beğenisine sundu.

louis-vuitton-tambour-street-diver-chronograph-1.jpg

İsmi lüks kavramı ile beraber alınan markanın saat ürün grubuna 2002 yılında eklenen Tambour, kısa zamanda çok beğenilmiş ve Louis Vuitton’ın core collection üyesi koleksiyonlarından biri olmuştu. 20 seneyi geçen geçmişinde birçok farklı versiyona ev sahipliği yapan koleksiyon, yeni eklenen dalgıç kronograf temalı modeli ile yeniden saat severlerle buluştu.

louis-vuitton-tambour-street-diver-chronograph-2.jpg louis-vuitton-tambour-street-diver-chronograph-3.jpg

Yeni tanıtılan seride iki farklı model yer alıyor. Her iki model de cesur ve göz alıcı renk paletinin yanı sıra, tasarımın özgün ve farklı karakterine vurgu yapan kayışlarla geliyor.

louis-vuitton-tambour-street-diver-chronograph-4.jpg

Yeni modeller, klasik LV Tambour çizgilerini taşıyan, 46mm çapında ve 14mm yüksekliğinde kasa ile sunuluyor. Versiyona göre siyah veya mavi PVD bileşenlere yer veren kasalar, paslanmaz çelikten üretiliyor. Siyah temalı versiyonun bezelinde marka ismi sarı harflerle, mavi temalı versiyonda ise mavi harflerle yazılıyor. Sportif kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. Saat 11 yönünde yer alan vidalı tepe ise, modelin tek yöne dönebilen dalgıç bezelini kontrol ediyor. LV imzalı ve vidalı kurma kolunun yanı sıra yassı kronograf butonlarıyla da donatılan kasa, 100 metreye kadar su basıncına dayanım sağlıyor.

louis-vuitton-tambour-street-diver-chronograph-5.jpg louis-vuitton-tambour-street-diver-chronograph-6.jpg

Bi-Compax kronograf diziliminde tasarlanan kadran, sarı/siyah ve  lacivert/açık mavi renk temalarıyla geliyor. İri bileşenleri kadar SLN dolgulu kol ve markörleri ile de hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik vadeden kadranların dış kısmında, kompresör tarzı dalgıç modellerinin vazgeçilmez detaylarından, içe yerleştirilmiş dalgıç bezeli yer alıyor.

louis-vuitton-tambour-street-diver-chronograph-7.jpg louis-vuitton-tambour-street-diver-chronograph-8.jpg

Yeni modellere, ETA 2894-2 otomatik mekanizma hayat veriyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik kronograf mekanizma, tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Bu arada Swatch Group bünyesinde faaliyetlerine devam eden ve sadece aynı grup markalarına mekanizma desteği veren ETA’ya ait bir kalibrenin, LVMH Group’un yapı taşı markalarına ait bir saatte karşımıza çıkması da ilginç bir detay olarak yazımızda yerini alıyor.

louis-vuitton-tambour-street-diver-chronograph-10.jpg

Her iki model de, marka isminin temaya uygun şekilde işlendiği, siyah ve mavi kauçuk kayış ile geliyor. Göz alıcı modeller bileğe, katlanır toka ile sabitleniyor. Modeller için belirlenen liste fiyatı ise EUR 9,505

Benzer İncelemeler