alexa Automatic Dual Time Zone | Voyager GMT | Louis Vuitton | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Louis Vuitton Voyager GMT Automatic Dual Time Zone

Louis_Vuitton_logo-svg.png

Özellikle kadınların vazgeçilmez aksesuarı çantalarıyla hafızalara kazınan ünlü lüks ürün markası Louis Vuitton yeni modeli Voyager GMT ile vitrinlerde boy göstermeye hazırlanıyor.

Saat dünyasıyla ilk tanışmasını bu yıl Nisan ayında saat severlerin beğenisine sunulan Flying Tourbillon Poinçon de Genève modeli ile yapan oval kasa tasarımı, bu sefer oldukça sade bir mekanizmaya ev sahipliği yapıyor. Özellikle -yine ilk tanıtılan versiyon ile kıyaslandığında- uygun fiyatıyla da dikkatleri üzerine toplayan model, GMT fonksiyonu ile sık seyahat eden kullanıcıların alışveriş listesine üst sıralardan gireceğe benziyor.

Louis-Vuitton-Voyager-GMT-1.jpg

Kare ve oval formların özgün bir kombinasyonu ile tasarlanmış kasa, 41,5mm çapındaki modern ölçüsüyle bilekte etkileyici bir duruş vaat ediyor.

Louis-Vuitton-Voyager-GMT-2.jpg

İlginç kasa formundan sonra en çok dikkat çeken detay ise şüphesiz kadran tasarımı. Markanın baş harflerinden V’ye gönderme yapan kadran tasarımında yer alan büyük V harfi, kadran üzerine monte edilmiş bir köprü görevi görüyor. İkinci zaman dilimini gösteren 24 saat çarkı üzerindeki indikatör vazifesini de üstlenen V harfinin uç kısmında bulunan ve gece/gündüz ayrımı için yarısı siyah, yarısı beyaz zeminli hazırlanan tarih diski de kadranda yer alan perfore bölümden izlenebiliyor.

Louis-Vuitton-Voyager-GMT-4.jpg

Saatin içerisinde ETA bazlı ve otomatik kurgulu bir mekanizma yer alıyor. Tam kurulumda 42 saat güç rezervi sunan kalibrenin tüm fonksiyonları tek ayar tepesi üzerinden kontrol ediliyor.

Louis-Vuitton-Voyager-GMT-3.jpg

Model, paslanmaz çelik ve 18K pembe altın olmak üzere iki kasa tipiyle satışa sunuluyor. Üç farklı kadran rengi seçeneğinin yanı sıra deri kayış ve metal bilezik opsiyonları da bulunan modelin ABD liste fiyatları US$6500 ile US$25,600 arası değişiyor.

Modellerin vitrinlerde boy göstermesi için öngörülen tarih ise Haziran 2016 olarak belirtiliyor.

Benzer İncelemeler