alexa LVMH Group | Dubai Organizasyonu | LVMH 2020 | Bvlgari | Hublot | TAG Heuer | Zenith
Horobox

Dk. Okuma Süresi

LVMH Group Dubai Organizasyonu İçin Geri Sayım Başladı

Lüks saat sektörünün devlerinden LVMH Group, Ocak ayında Dubai’de gerçekleştireceği etkinlik için geri sayıma başladı. Türkiye'den davet ettiği tek medya kuruluşu olacak katılacağımız etkinliği Horobox sosyal medya ve horobox.com adreslerinden takip edebilirsiniz. 

lvmh-group-dubai-2020-1.jpg

2019, lüks saatçilik fuarları olan Baselworld ve SIHH’ten sık sık ayrılık haberlerinin geldiği bir yıl oldu. LVMH Group da geçen yılın yaz aylarında yeni bir etkinlik hazırlığı içinde olduğunu bildirdi. Grup, bu Ocak ayında Dubai’de yeni bir organizasyona ev sahipliği yapacak.

baselworld-sihh.jpg

Dubai Bvlgari Hotel’de 13-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikte LVMH Group’un dev markaları Bvlgari, TAG Heuer, Hublot ve Zenith uluslararası medyaya ve perakende partnerlerine yeniliklerini sunacak.

lvmh-group-dubai-2020-3.jpg

Bvlgari Group’un başkanlığını yapan Jean-Christophe Babin aldıkları bu kararı şöyle paylaşıyor: “Ocak ayında Cenevre ile Mart ayında Basel arasında, son yıllarda ilk çeyrekte iki büyük ürün sunumu yaptık. Stratejimizin, haberlerimizin ve yeniliklerimizin erkenden keşfedilmesi medya ve perakende partnerlerimizin önlerindeki yılı daha iyi planlamalarını sağladı ve bu nedenle 2020 için böyle bir düzenlemeye gitmeyi ve etkinliklerin zamanlamasını dengelemeye karar verdik.”

jean-christophe-babin.jpg

LVMH Group’un daha önce de duyurduğu gibi Bvlgari, TAG Heuer, Hublot ve Zenith markaları Nisan sonu Mayıs başında gerçekleşecek olan Baselworld 2020 fuarına katılacaklar. LVMH saat bölümü başkanı Stéphane Bianchi ise verdikleri bu kararı şu sözlerle açıklıyor: “İsviçre saat sektörüyle Baselworld’ü destekliyor ve sadık kalıyoruz. Ürünlerimizin ve markalarımızın 13 ay boyunca dünya çapında sunumunu yapmadan durmamız mümkün değil. Bu ek etkinlik, LVMH’nin saat kategorisine olan bağlılığını da teyit ediyor.”

lvmh-group-dubai-2020-4.jpg lvmh-group-dubai-2020-5.jpg

Hem majör saat fuarlarının kan kaybettiğinden hem de klasik fuar konseptinin özellikle markalar tarafında artık yetersiz kaldığından önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Araya giren uzun boşluğun, markaların şimdiye kadar alıştıkları takvimlerinde sıkıntı yaratmış olduğundan şüphemiz yok. Dolayısıyla ‘erken lansman‘ kararlarının arkasında yatan sebepleri tahmin edebiliyoruz. Ancak organizasyonların İsviçre yerine Uzak Doğu ve hemen akabinde Orta Doğu (Dubai) gibi bölgelerde yapılması, lüks alışverişin yeni favori kitlesinin bu bölgelerden geldiğini doğrular nitelikte bir tercih gibi duruyor.

lvmh-group-dubai-2020-2.jpg

Benzer İncelemeler