alexa Baselworld’ten Ayrıldı | LVMH Group | Bvlgari | Hublot | TAG Heuer | Zenith
Horobox

Dk. Okuma Süresi

LVMH Group Markaları Bvlgari, Hublot, TAG Heuer & Zenith de Baselworld’ten Ayrıldığını Duyurdu

Baselworld’ün kay kaybı bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz gün organizasyondan ayrıldığını duyuran Rolex, Tudor, Patek Phillipe, Chopard ve Chanel’in ardından ünlü lüks ürünler devi LVMH Group da Baselworld ile yollarını ayırdığını açıkladı.

lvmh-group-leave-baselworld-2.jpg

Rolex, Tudor, Patek Phillipe, Chopard ve Chanel’in açıklamasının yarattığı şok dalgası devam ederken, bir de LVMH Group’tan darbe alan Baselworld’ün geleceği ne olacak kestirmek oldukça güçleşti zira organizasyonun bel kemiği sayılan Hall 1.0 bölümde neredeyse marka kalmadı...

lvmh-group-leave-baselworld-1.jpg

LVMH Group bu kararını, Baselworld’ün yakın zamanda verdiği kayıplar sonucu İsviçre Saat Endüstrisi’ni temsil etmekte artık zayıf kaldığına ve katılımın düşmesine bağladığını belirtti. İşin ilginç kısmı ise bu açıklamanın devamında yer aldı. Ünlü grup, bünyesinde bulunan dört markanın 2021 ve sonrasında, Cenevre’de düzenlenmesi planlanan ve diğer İsviçreli saat markalarının da katılacağı alternatif bir organizasyonda yer alacağını ekledi. Bu açıklamayı LVMH Group’un Rolex ve Patek Philippe gibi isimlerle Palexpo’da yan yana duracağı şeklinde yorumlamak için belki erken ancak ihtimallerin de direkt bu durumu işaret ettiği aşikâr.

lvmh-group-leave-baselworld-3.jpg lvmh-group-leave-baselworld-4.jpg

Sonuç olarak Baselworld ve Watches and Wonders (eski adıyla SIHH) saat dünyasında mevcudiyetini nasıl devam ettirecek şu an bilemiyoruz ancak görünen o ki, İsviçre Saat Endüstrisi’nin kalbi Nisan 2021’de Cenevre’de atmaya hazırlanıyor.

Benzer İncelemeler