alexa Maurice de Mauriac | L1 | Red Lightning | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Maurice de Mauriac L1 Red Lightning

Butik markaların özgün isimlerinden Maurice de Mauriac, sade ve ağırbaşlı tasarımıyla beğeni toplayan L1 model ailesini yeni bir versiyon ile genişletiyor.

maurice-de-mauriac-l-1-red-lightning-1.jpg

Daniel Dreifuss tarafından 1997 senesinde Zürih/İsviçre’de kurulan genç marka, bugün faaliyetlerine hızla devam ediyor. Genç markanın 2014 senesinde tanıttığı L1 konsepti ise mininalist ancak işlevsel tasarımları ile tanınıyor. 2024’e günler kala tanıtılan yeni L1 modeli ise, markanın tek tasarım felsefesinin minimalizm olmadığını gözler önüne serer nitelikte detaylar sunuyor.

maurice-de-mauriac-l-1-red-lightning-2.jpg

Yeni model, 39mm çapında tasarlanmış ve mat yüzey dokusu üzerine siyah DLC kaplama uygulanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Kısa boynuz tasarımı ve düz bezeli ile Alman Bauhaus akımını akıllara getiren kasayı ön yüzde yer alan kırmızı safir kristal cam ve arka yüzde yer alan safir kristal cam bölmeli kapak tamamlıyor. Zarif kurma koluna ev sahipliği yapan sportif kasa, 100 metre su geçirmezliği ile işlevselliğe de vurgu yapıyor.

maurice-de-mauriac-l-1-red-lightning-3.jpg

Yeni modelin çarpıcı duruşu, kırmızı ön camın altında yer alan sade ve 80ler dokunuşlarıyla bezeli kadrana destekleniyor. Baton kolların ve dikdörtgen markörlerin görev yaptığı şık kadranın saat 3 yönünde tarih penceresi bulunuyor. 

maurice-de-mauriac-l-1-red-lightning-4.jpg

Sportif model gücünü, Caliber G100 mekanizmadan allıyor. Ünlü üretici La Joux-Perret’in imzasını taşıyan otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda sunduğu 68 saatlik güç rezerv süresi ile göz dolduruyor. 

maurice-de-mauriac-l-1-red-lightning-5.jpg maurice-de-mauriac-l-1-red-lightning-6.jpg

Maurice de Mauriac L1 Red Lightning, siyah/kırmızı renk paleti ile kontrast oluşturan beyaz kauçuk kayış ve siyah DLC kaplamalı hasır örgü bilezik ile geliyor. 

maurice-de-mauriac-l-1-red-lightning-7.jpg maurice-de-mauriac-l-1-red-lightning-8.jpg

Sadece 80 adet ile limitli üretilen modeli ulaşmak için ise markanın Zürih’deki atölyesine gitmek veya e-ticaret platformundan sipariş vermek gerekiyor. Sıra dışı model CHF 3,990 fiyat etiketi taşıyor.

Benzer İncelemeler