alexa AI6038-DLB01-330-4 | Yeni Aikon | Maurice Lacroix | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Maurice Lacroix Aikon Automatic Chronograph Sprint

Maurice Lacroix, Sport-Chic segmentindeki başarılı model ailesine yeni bir model ekledi. Aikon Chronograph platformunda tasarlanan model, koleksiyonun ilk siyah DLC kaplamalı versiyonu olma özelliğini de taşıyor.

ai6038-dlb01-330-4-maurice-lacroix-aikon-automatic-chronograph-sprint-1.jpg

Sport-Chic konseptinin malum marka ve modellerin dudak uçuklatan yükselişleriyle birlikte önem kazandığı günümüzde, birçok marka farklı fiyat segmentinde sundukları benzer modellerle trendi takip etmeye çalışıyor. Ultra-lüks modellerin köşeli sportif kasa, entegre metal bilezik ve günlük kullanıma uygun su geçirmezlik gibi sembol detaylarına yer veren modeller arasında ilk akla gelen isimlerden biri de Aikon Koleksiyonu.

Maurice Lacroix’in ürün gamında yer alan en genç model ailelerinden Aikon, Sport-Chic konseptinin vazgeçilmez detaylarını bünyesinde toplarken, Quartz modellerden kronograf versiyonlara uzanan geniş bir ürün bir ürün yelpazesi sunuyor.

ai6038-dlb01-330-4-maurice-lacroix-aikon-automatic-chronograph-sprint-2.jpg

Koleksiyona eklenen model ise, farklı malzeme tercihi ve yeni renk paleti ile Aikon konseptinin çok yönlü yanını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Maurice Lacroix Aikon Automatic Chronograph Sprint 44mm çapında ve 15mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Paslanmaz çelik üzeri parlak siyah DLC kaplama kasaya, model ailesinin sembol detaylarından çıkıntılı bezel ve altıgen kurma kolu/buton seti eşlik ediyor. Bir spor-kronograf için fevkalade bir değer olan 200 metre su basıncı sağlayan kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor.

ai6038-dlb01-330-4-maurice-lacroix-aikon-automatic-chronograph-sprint-3.jpg

Yeni modelin, siyah DLC kasadan sonra öne çıkan bir diğer karakteristik özelliği ise kadranı. Antrasit zemin üzerine kabartma kare deseniyle hazırlanan kadrana mavi detaylar eşlik ediyor. Tri-Compax kronograf dizilimli kadranın saat 3 hizasında gün ve tarih özelliklerine dair pencereler yer alıyor. Super-LumiNOVA kaplı aplik indeksler ve baton kollar, hemen her ortamda yeterli okunabilirliği sunuyor.

ai6038-dlb01-330-4-maurice-lacroix-aikon-automatic-chronograph-sprint-4.jpg

Maurice Lacroix Aikon Automatic Chronograph Sprint, Caliber ML 112 mekanizmayı kullanıyor. Efsanevi ETA/Valjoux 7750 kalibrenin Sellita’daki karşılığı olan SW500 temel alınarak tasarlanan otomatik kronograf mekanizma, tam kurulumda 48 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

Modele, tasarımın geneline hakim siyah/açık mavi renk kombinasyonun son üyeleri, mavi kauçuk kayış ve siyah DLC toka eşlik ediyor.

ai6038-dlb01-330-4-maurice-lacroix-aikon-automatic-chronograph-sprint-5.jpg

Benzer İncelemeler