alexa Maurice Lacroix 2021 Yenilikleri | AI6118-SS00E-430-C | Aikon
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date (Ref. AI6118-SS00E-430-C)

Maurice Lacroix, Sport-Chic segmentindeki başarılı oyuncusu Aikon model ailesinin yeni versiyonunu tanıttı. Modelin başarısındaki rol oynayan temel tasarım unsurlarından ödün vermeyen yeni versiyon, in-house mekanizmayla çalışıyor.

ai6118-ss00E-430-c-maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-1.jpg

Son yılların en başarılı trendlerinden biri olarak lüks saatçilik tarihine adını “paslanmaz çelik” harflerde yazdıran Sport-Chic segmenti, popülaritesini katlayarak yoluna devam ediyor. İsmi geleneksel lüks saatçilik ile birlikte anılan markalardan, giriş seviye modelleri ile tanınan isimlere kadar pek çok üretici de, bu pastadan pay almak için çalışıyor.

İsviçre’nin köklü isimlerinden Maurice Lacroix da bu isimlerden biri. İlk çıktığı günden bu yana şık tasarımı kadar eşsiz fiyat/performans oranıyla da bu ilginç segmentte ezberleri bozmaktan çekinmeyen modeli Aikon ile büyük başarı yakalayan marka, model ailesini genişletmeye devam ediyor. Koleksiyona eklenen yeni versiyon, Aikon Master Grand Date, ise sadece şık çizgileriyle değil özgün kadran tasarımı ve in-house mekanizması ile de dikkat çekiyor.

ai6118-ss00E-430-c-maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-4.jpg

Yeni model, 45mm çapında ve 15mm yüksekliğinde tasarlanmış, Aikon çizgilerini taşıyan bir kasa ile geliyor. Cesur boyutları ile dikkat çeken paslanmaz çelik kasaya, ön ve arka taraflarda yer alan safir kristal camlar ve Maurice Lacroix imzalı kurma kolu eşlik ediyor. Model ailesinin klasiklerinden 5 çıkıntılı bezele de ev sahipliği yapan kasa, 100 metre su geçirmezlik değeri ile günlük kullanım kadar hafif su aktivitelerine de yeşil ışık yakıyor.

ai6118-ss00E-430-c-maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-2.jpg

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date, markaya aşina saat severlerin direkt Masterpiece koleksiyonundan hatırlayacağı, eksenden kayık tasarlanmış bir kadran ile geliyor. Zaman, kadranın sağ üst köşesine yerleştirilmiş alt-kadrandan okunuyor. Tapisserie deseniyle kadranın genel dokusundan ayrılan bölüme baton kollar ve indeksler görev yapıyor. Mavi rengin hakim olduğu kadranın sol üst kısmında iki basamaklı büyük tarih göstergesi yer alıyor. Kadranın altı kısmına geçtiğimizde ise bizleri saat 7 konumunda perfore balans ve çeyrek daire formlu köprüsü, saat 4 hizasında ise küçük saniye sayacı karşılıyor.

ai6118-ss00E-430-c-maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-3.jpg

Yeni modelin içerisinde, markanın in-house tasarlayıp ürettiği, Caliber LM331 görev yapıyor. 45 taşlı otomatik mekanizma 2.5Hz (18.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

ai6118-ss00E-430-c-maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-5.jpg

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date beş parçalı metal bilezik ve lacivert Cordura kayıl ile geliyor. Her iki kayış da, markanın patentli kolay değiştirme sistemi ile uyumlu çalışıyor. Yeni model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 8,900.

ai6118-ss00E-430-c-maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-6.jpg ai6118-ss00E-430-c-maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-7.jpg

Benzer İncelemeler