alexa Maurice Lacroix | Aikon | Master Grand Date | Technicolour Collection
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Maurice Lacroix Aikon Master Grand Date Technicolour Collection

Giriş ve orta seviye modellerin değişmez isimlerinden Maurice Lacroix, entegre bilezikli lüks saat segmentindeki başarılı model ailesi Aikon Master Grand Date’i rengarenk kadranlarla yeniden yorumluyor.

maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-technicolour-collection-1.jpg

Saat dünyasında parlak ve canlı renklerin popülaritesi, tam gaz devam ediyor. Fiyat segmenti fark etmeksizin birçok markanın kataloglarında kendilerine yer bulan göz alıcı tonlar, geleneksel saatçiliği modern zamanlara taşırken bu zevkli hobinin belki de en önemli unsuru olan eğlence faktörüne de vurgu yapıyor.

maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-technicolour-collection-2.jpg maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-technicolour-collection-3.jpg

Bu genç akımın son örneklerinden biri de, İsviçre’nin köklü isimlerinden Maurice Lacroix’ten geliyor. Giriş ve orta seviyede yer alan başarılı modelleri ile özellikle fiyat/performans konusunda harikalar yaratan marka, son zamanların en popüler ürün gruplarından olan entegre bilezikli lüks spor saat segmentindeki özgün model ailesi Aikon Master Grand Date’i, çarpıcı renklerle buluşturuyor.

maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-technicolour-collection-6.jpg maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-technicolour-collection-11.jpg

Yeni modeller, 45mm çapında ve 15mm yüksekliğinde tasarlanmış, siyah PVD kaplamalı paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Model ailesinin sembol detayları arasında yer alan fasetli kasayı, yine imza unsurlardan altı adet çıkıntıyla işlemiş bezel tamamlıyor. Ön ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı sportif kasa, kilitli kurma koluna da ev sahipliği yapıyor. Mat ağırlıklı finisajı ile siyah rengin kattığı taktik havayla uyumlu bir görünüm sunan kasa, önceki modellerde olduğu gibi 100 metreye kadar su geçirmiyor.

maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-technicolour-collection-7.jpg maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-technicolour-collection-8.jpg

Aikon Master Grand Date, model ailesini koleksiyonun diğer serilerinden ayıran, eksenden kayık yerleşimi ile dikkat çeken kadranlara ev sahipliği yapıyor. Zamanın okunduğu alt kadran, küçük saniye sayacı ve çift basamaklı tarih diski, mavi, sarı, yeşil ve turuncu renk seçenekleri ile sunuluyor. Zaman alt kadranında yer alan Clous de Paris dekorasyonu, modele hareket katarken entegre bilezikli lüks spor saat segmentine göz kırpıyor. Saat 8 hizasında yer alan perfore bölümden görülebilen eşapman da yine model ailesine dair sembol unsurlardan biri olarak kadranda yerini alıyor.  

maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-technicolour-collection-4.jpg maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-technicolour-collection-5.jpg

Yeni modeller gücünü, Maurice Lacroix tarafından tasarlanıp üretilen, Caliber LM331 mekanizmadan alıyor. 43 taşlı otomatik mekanizma, modern bir kalibre için biraz sıradışı bir değer olan 2.5Hz (18.000vph) frekansında salınım yapıyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan zevkle izlenebilen mekanizma, tam kurulumda sunduğu 50 saatlik güç rezervi ile de göz dolduruyor. 

maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-technicolour-collection-9.jpg

Markanın görenlere 80li yılların gösterişli tarzını hatırlattığı canlı renkler, kayış kısmında da kendilerine yer buluyor. Tüm versiyonlar, kadran rengine uygun tasarlanmış kauçuk kayışlar ile geliyor. Siyah DLC kaplamalı tokanın eşlik ettiği kayışlar, markanın Easychange kayış değiştirme sistemi sayesinde saniyeler içerisinde ve herhangi bir alete ihtiyaç duymadan sökülüp takılabiliyor.

maurice-lacroix-aikon-master-grand-date-technicolour-collection-10.jpg

Her biri 50ad ile sınırlı modeller, sadece marka için değil endüstrinin geneli için de pek giriş seviye sayılmayacak bir rakam olan, CHF 8,790 liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

Saat dünyasında canlı renklerin daha ne kadar popüler kalacağını önceden kestirmek zor olsa da, insanoğlunun değişikliğe olan ihtiyacı ve sıra dışı olana duyduğu ilgi hiç azalmayacak gibi duruyor. Bu gerçeğin farkında olan markalar ise, değişen trendlere uyum sağlamaktan hiç çekinmiyor. Eğer siz de bu akımın bir parçası olmak ama daha önemlisi bunu İsviçre saatçiliğinin önemli isimlerinden Maurice Lacroix kalitesi ve prestiji ile yaşamak istiyorsanız, Aikon Master Grand Date Technicolour Collection sizleri bekliyor. 

Benzer İncelemeler