alexa Green Bezel | Aquapod | HM7 | MB&F | Baselworld 2018 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F HM7 Aquapod Green Bezel

MBF-new-logo.png

Horoloji dünyasının dahi ismi Maximilian Büsser ve arkadaşlarından kurulu MB&F’in Baselworld 2018 kapsamında tanıttığı limitli üretim yeni modeli HM7 Aquapod mercek altında.

mb-f-hm7-aquapod-green-bezel-1.jpg

MB&F kurulduğu günden beri geleneksel saatçilikten aykırı vizyonu ve bu vizyon dahilinde tasarlanmış ürünleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir marka. Kurucusu Maximilian Büsser ve arkadaşları önderliğinde ilerleyen MB&F, hem bilek hem de masaüstü için mekanik sanat eserleri tasarlamakta.

mb-f-hm7-aquapod-green-bezel-3.jpg

HM7 Aquapod Green Bezel modelinin yeni versiyonu da bu şaheserlerden biri. 50 adetle sınırlı sayıda üretilecek saatin kasası 53,8mm x 21,3mm ölçülerinde tasalanmış ve titanyumdan imal edilmiş. Böyle saat mi olur demeyin, zaten HM7 modelini günlük manada kullanabilecek bir saat sever olduğunu düşünmüyoruz.

mb-f-hm7-aquapod-green-bezel-2.jpg

Küresel yapısı ve bilekteki yüksek duruşundan kaynaklanan konforsuzluğu hareketli boynuzlarıyla bertaraf eden model, sıra dışılıkta çığır açıyor. Safir kristal cam ve 50 metre su geçirmezlik gibi özellikler sunan HM7 Aquapod Green Bezel’in kasası etrafında yeşil renkli seramik dalış bezeli bulunmakta. Dalgıç saati ve 50 metre su geçirmezlik ifadelerinin tezatlığına değinmeye ise -markanın MB&F olmasından ötürü- gerek görmüyorum.

mb-f-hm7-aquapod-green-bezel-5.jpg mb-f-hm7-aquapod-green-bezel-10.jpg

HM7 Aquapod Green Bezel’in tasarımında denizanasından ilham alındığını belirten tasarım ekibi, saate dair birçok detayda bu esinlenmeyi vurgulamış. Canlının hareket etmesini sağlayan dokunaçlarının benzeri bir görüntüyü saate enerji veren rotora aktaran mühendisler, nöron ağını oluşturan halkaların benzerini de dakika ve saat sayacına aktarmışlar. Birçok denizanası türünün karanlıkta parlaması özelliğini de saat ibrelerinin yanı sıra mekanizma kısmına da aktararak her daim optimum okunabilirliği garantilemişler.

mb-f-hm7-aquapod-green-bezel-4.jpg mb-f-hm7-aquapod-green-bezel-9.jpg

MB&F HM7 Aquapod Green Bezel’in içinde bu modele özgü geliştirilen in-house bir mekanizma yer almakta. 37 taşlı otomatik mekanizma 303 parçadan oluşuyor ve tam kurulumda 72 saatlik güç rezervi sunuyor. Mekanizmanın orta ve en tepe noktasına yerleştirilen Flying Tourbillon kafesin ihtişamını platin ve titanyumdan imal edilen rotor destekliyor.

mb-f-hm7-aquapod-green-bezel-6.jpg

MB&F HM7 Aquapod Green Bezel siyah kauçuk kayış ve katlanır toka ile sunuluyor.

mb-f-hm7-aquapod-green-bezel-7.jpg mb-f-hm7-aquapod-green-bezel-8.jpg

Benzer İncelemeler