alexa HM9 | Flow | Air Edition | Road Edition | MB&F | Horological Machines | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F HM9 Flow

mb-f-logo-2-.png

Aykırı tasarımlara sahip egzotik modellerin değişmez adresi MB&F, ikonik Horological Machines serisinin son modeli MB&F HM9 Flow ile boy gösterdi.

mb-f-hm9-flow-road-edition-1-.jpg mb-f-hm9-flow-air-edition-1-.jpg

Düz kenarlı ve köşeli tasarımların yerini aerodinamik çizgilere bıraktığı 1940lı yıllara damgasını vuran otomobillerden ve uçaklardan ilham alan yeni model, her biri sadece 33 adet ile sınırlı üretilecek olan iki farklı versiyon olarak satışa sunuluyor.

mb-f-hm9-flow-road-edition-5-.jpg mb-f-hm9-flow-road-edition-4-.jpg

mb-f-hm9-flow-road-edition-7-.jpg mb-f-hm9-flow-air-edition-2-.jpg

MB&F HM9 Flow, 57mm x 47mm x 23mm boyutlarında tasarlanmış ve Grado 5 titanyum alaşımından imal edilmiş bir kasa içerisinde geliyor. İri boyutları kadar 1940lı yılların yenilikçi otomotiv ve havacılık tasarımlarından ilham alan akışkan hatlarıyla da dikkat çeken kasanın üzerinde, yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmelere dayanıklı beş adet safir kristal cam görev yapıyor. Üç farklı parçadan oluşan kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise 30 metre.

mb-f-hm9-flow-road-edition-9-.jpg mb-f-hm9-flow-road-edition-11-.jpg

Vintage jet motorlarına gönderme yapan iki parça arasında kalan kadran iki versiyon için iki farklı şekilde tasarlanmış. Siyah zemin üzerinde büyük rakam indeks ve fosforlu kollardan oluşan Air Edition kadran klasik pilot saatlerine gönderme yaparken, sektör formunda ve kontrast renklerde hazırlanmış Road Edition kadran ise klasik yarış otomobillerinin gösterge panellerini çağrıştıran bir tasarım sunuyor.

mb-f-hm9-flow-air-edition-3-.jpg mb-f-hm9-flow-road-edition-8-.jpg

mb-f-hm9-flow-road-edition-10-.jpg

Yeni modelin içerisinde MB&F HM9 Flow için özel hazırlanmış elden kurmalı bir kalibre görev yapıyor. 44’ü taş olmak üzere 301 parçadan oluşan mekanizma 18.000vph frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 45 saatlik güç rezerv süresi sunabiliyor. Kasada yer alan safir kristal camlar sayesinde farklı açılardan izlenebilen mekanizma, Air Edition modeli için koyu NAC kaplama şeklinde, Road Edition modeli için ise pembe altın kaplama şeklinde geliyor.

mb-f-hm9-flow-road-edition-12-.jpg mb-f-hm9-flow-air-edition-4-.jpg

mb-f-hm9-flow-road-edition-15-.jpg

mb-f-hm9-flow-road-edition-13-.jpg mb-f-hm9-flow-road-edition-14-.jpg

El dikişi kahverengi dana derisi kayış ve titanyum katlanır klips ile gelen model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 168,000.

mb-f-hm9-flow-road-edition-2-.jpg mb-f-hm9-flow-road-edition-3-.jpg

Benzer İncelemeler