alexa Legacy Machines | LM Perpetual | MB&F | 18K Yellow Gold | Blue Dial | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F Legacy Machine Perpetual 18K Yellow Gold Blue Dial

Egzotik modellerin değişmez isimlerimden MB&F, ürün grubuna ilk defa 2015 senesinde dâhil olan bayrak gemisi Legacy Machine Perpetual model ailesine eklenen yeni versiyonu tanıttı. Sadece 25 adet ile sınırlı üretilen model 18K sarı altın kasası ve canlı mavi tonda hazırlanmış kadranı ile dikkat çekiyor.

mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-1.jpg mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-11.jpg

Geleneksel saatçiliği yenilikçi ve modern bir solukla yeniden yorumlayan butik marka MB&F, Legacy Machine serisinin sonsuz takvim özellikli model ailesine bir yenisini daha ekledi. 2015 senesinden bu yana MB&F kataloglarını süsleyen Legacy Machine Perpetual, Grado 950 platin başta olmak üzere, 18K pembe ve beyaz altının yanı sıra aralarında bir de titanyum versiyonun yer aldığı modellerle saat tutkunlarının büyük ilgisini çekmişti. Geçmiş pek çok versiyonda olduğu gibi yine sadece 25 adet ile sınırlı üretilen yeni model, seride bir ilk olan 18K sarı altın kasa ve canlı mavi tonunda tasarlanmış kadran ile geliyor.

mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-2.jpg

mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-3.jpg mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-9.jpg

Geçmiş modellerden aşina olduğumuz 44mm x 17.5mm boyutlarındaki kasa bu model için 18K sarı altından üretilmiş. 69 bileşenden oluşan kasanın her iki yüzünde de hem iç hem de dış taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Görkemli kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise yine 30 metre / 3 bar ile sınırlandırılmış.

mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-4.jpg mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-5.jpg

mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-10.jpg

Modelin içinde yer alan elden kurmalı mekanizma, ünlü mekanizma tasarımcısı Stephen McDonnell tarafından MB&F için hazırlanmış. 41 tanesi taş olmak üzere 581 farklı parçadan oluşan mekanizma, kadran tarafından görülebilen komplikasyon özelliği ve kendinden güvenlik düzeneğine sahip mekanik işlemci mimarisi ile sonsuz takvim fonksiyonuna modern bir bakış açısı getiriyor. Çift tulumba sistemiyle beslenen, mekanizmaya özel tasarlanmış 14mm balans çarkı ile hayat bulan kalibre, tamamı el işçiliği ile tatbik edilmiş 19.yy tarzı süslemeleri, içe kavisli ve parlatılmış bileşenleri, elle kazınmış yazıları ve Cotes de Geneve motifleriyle görsel bir şölen sunuyor.

mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-7.jpg

18,000bph / 2.5Hz frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda 72 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Mekanizma saat, dakika, tarih, gün, ay ve retrograde tarzı artık yıl indikatörüne ek olarak bir de güç rezerv göstergesi taşıyor.

mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-6.jpg

El dikişi mavi timsah derisi kayış ile gelen modele kasaya uygun şekilde 18K sarı altından üretilmiş katlanır klips eşlik ediyor.

mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-12.jpg mb-f-legacy-machine-perpetual-18k-yellow-gold-blue-dial-8.jpg
Benzer İncelemeler