alexa 04.TL.G | Split Escapement | Legacy Machine | MB&F | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F Legacy Machine Split Escapement Titanium / Green Dial (Ref. 04.TL.G)

Egzotik modellerin butik isimlerinden MB&F, 2017 senesinde ürün grubuna dahil ettiği Legacy Machine Split Escapement model ailesine yeni bir versiyon daha ekledi. Yeni model titanyum kasası ve göz alıcı yeşil tonunda hazırlanmış kadranı ile dikkat çekiyor.

04-tl-g-mb-f-legacy-machine-split-escapement-titanium-green-dial-1.jpg

İlk defa 2017 senesinde MB&F kataloglarında boy gösteren Legacy Machine Split Escapement Koleksiyonu her biri 18K beyaz altın kasa ile sunulan dört farklı versiyona ev sahipliği yapıyordu. Kadran renkleri ve işleme teknikleri ile birbirinden ayrılan modellerin tamamı limitli üretim olarak hazırlanmıştı. Ünlü marka geçtiğimiz günlerde bu ilgi çekici koleksiyona bir yeni versiyon daha ekledi.

04-tl-g-mb-f-legacy-machine-split-escapement-titanium-green-dial-7.jpg

MB&F Legacy Machine Split Escapement Titanium / Green Dial modeli, serinin diğer versiyonlarından da aşina olduğumuz 44mm x 17.5mm boyutlarını muhafaza eden bir kasa ile geliyor. Ancak kasa bu sefer 18K beyaz altın yerine ultra-hafif Grado 5 kalite titanyumdan üretilmiş. Dolayısıyla model ailesinin en konforlu versiyonu olduğunu da söylemek mümkün.

04-tl-g-mb-f-legacy-machine-split-escapement-titanium-green-dial-3.jpg

Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasada ayar kolu, geçmiş versiyonlarda olduğu gibi saat 2 hizasına yerleştirilmiş.

Yeni modelin kadranı dizilim açısından önceki versiyonlara ile aynı tasarımı paylaşıyor olsa da zemin rengi olarak göz alıcı bir mavi/yeşil tonu tercih edilmiş. İri kasa çapının da etkisiyle hemen kendini belli eden bu renk saati tam anlamıyla bir ilgi odağı haline getiriyor. Kadranda yer alan üç farklı sayaç için aynı parlak beyaz yüzeyler kullanılmış. Saat 12 hizasında yer alan at kadranda saati ve dakikayı takip ediyorsunuz. Saat 5 konumunda da bir güç rezerve göstergesi var. Saat 8 yönüne baktığımızda ise tarih fonksiyonuna ait göstergeyi görüyoruz.

04-tl-g-mb-f-legacy-machine-split-escapement-titanium-green-dial-2.jpg

Modelin içerisinde MB&F için Stephen McDonnell tarafından tasarlanmış elden kurmalı bir kalibre görev yapıyor. Modelin isminde de geçtiği üzere çift eşapman sistemiyle donatılan mekanizma 35i taş olmak üzere 314 parçadan oluşuyor. Çift tulumbalı tasarımı sayesinde 72 saate kadar güç rezerv süresi sunabilen mekanizma safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

04-tl-g-mb-f-legacy-machine-split-escapement-titanium-green-dial-5.jpg

Kahverengi el dikişi timsah derisi kayış ve MB&F amblemli titanyum katlanır klips ile gelen model sadece 33 adet ile sınırlı üretim. Model için belirlenen liste fiyatı ise 64,000 CHF.

04-tl-g-mb-f-legacy-machine-split-escapement-titanium-green-dial-4.jpg 04-tl-g-mb-f-legacy-machine-split-escapement-titanium-green-dial-6.jpg
Benzer İncelemeler